Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A bp. -i Szent László gimibe...

A bp. -i Szent László gimibe szeretnék menni, de az olasz annyira nem tetszik. Most akkor mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

na szóval...

A budapesti Szent László Gimnáziumba teljesen beleszerettem, mindenképpen oda szeretnék menni, viszont csak olasz kéttannyelvű, meg speciális angol, meg emelt német van. Én kéttannyelvűbe szeretnék járni, szóval akkor marad az olasz, de nekem a spanyol sokkal jobban tetszik. Általánosban németet tanultam, amit szeretnék is tovább tanulni, de ha olaszos osztályba mennék, másodiknak a spanyolt vagy a németet válasszam? Ha beszélek olaszul, egyedül meg tudnék tanulni spanyolul, vagy inkább könnyebb lenne német alapfokról eljutni egyedül középfokra?

köszi előre is.:)


2009. dec. 8. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem válaszd a németet az olasz mellé. Én gimiben spanyolt és németet (sajnos) tanultam. Akartam olaszt is, de lebeszéltek, igazuk is volt, mert nagyon lehet keverni a kettőt. Később egyedül megtanultam olaszul, és le is tettem a nyelvvizsgát belőle. Mindkét nyelv nagyon izgalmas, és érdekes, hajrá!
2009. dec. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szia! én az olaszon végeztem, és életem legjobb döntése volt. nagyon jól megtanítottak, magas a színvonal, az 5 év alatt min 1x de akár többször is ki lehet menni diákcserére, vannak versenyek, pályázatok, amik nagyon jók... de ha annyira nem tetszik az olasz, akkor nem kell erőltetni. a spanyoltanárok is jók a suliban, meg a némettanárok is, de egyik sem mérhető ahhoz, amit az olaszon lehet elérni. sok sikert a felvételihez!
2009. dec. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi;)
2009. dec. 21. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!