Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akad itt valaki/ismertek...

Akad itt valaki/ismertek valakit, aki jól beszél németül és segítene nekem tanulni? : )

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Szeretnék németül tanulni. Eddig intenzíven tanultam is általános iskolában és gimiben, jó is voltam belőle, de most félévkor átkerültem egy egészségügyi szakközépiskolába (átiratkoztam, mert szeretnék szakmát tanulni), ahol azonban, hogy is mondjam..nem túl "jó" a német nyelv oktatása. A némettanár elég érdekes, olykor mintha nem is tudna jól németül. Összekever szavakat (pl. Paradies vs Tomate (mindkettő paradicsomot jelent, de az egyik a bibliai paradicsom, másik a megennivaló:)), vagy igéket ragozva ír ki (pl. malen helyett malt kerül a táblára). És a heti óraszám is kevés, csak 3 órám van.

Ezért szeretném megkérdezni, hogy nincs valaki, aki jól tud németül, és van némi szabadideje, hogy kicsit segítsen haladnom? Pénzt sajnos nem tudok adni érte, remélem ez nem lesz mindenkinél kizáró ok.:)

Előre is köszönöm!

16/L



2014. jan. 27. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

a tanárral kapcsolatos, nagyon jól ismerem ezt a problémat, mivel a lányom (mi németek vagyunk)a magyar gymiben ugyanugy járt, mint te.

Ö a gymi végén már csak a nyelvvizsgát tette le, de akkor is vitatkozott a vizsgabizottsággal.

Nos, én szivelyesen segiteném, ha van neked skype., mert én Németországban élek. A lányom , aki Magyarországon él dolgozik a két gyerek mellet, ugy nincs rá ideje. Nem is irtál, merre laksz. Ha érdekel a javaslatom, akkor válaszolyál. Itt a skype cimem: sieglinde.bagi

2014. jan. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A megenni való paradicsom az a "die Tomate" Valamit nagyon kever a tanárod...:)/Mondjad neki, hogy a "Paradies" az, amiröl Ádám és Éva lemondott egy almáért...:)


malen=festeni

er;sie;es malt=ö fest /egyes szám harmadik személy

2014. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
válaszolyál=válaszoljál
2014. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hallo Sieglinde,


gymi=gimi


Nos, én szívesen segítenék, ha van skypod, mert én Németországban élek. A lányom , aki Magyarországon él dolgozik a két gyerek mellet, neki nincs rá ideje. Meg nem is írtad, hogy merre laksz.


írt/hosszú "í"-vel=schreibte/az "írni" ige összes alakja hosszú í...:)

irt/rövid "i"-vel= ausrotten usw.

2014. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nincsen skype-om.:/

De kedves első, esetleg ha tudnák itt gyakorin vagy facebookon chatelni, az nagyon jó lenne.:)

2: mondtam, de majdnem én lettem leszidva.:D

Amúgy köszönöm a válaszokat, felpontoztam mindenkit!:)

2014. jan. 29. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!