Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit ajánlotok a BME nyelvvizsg...

Mit ajánlotok a BME nyelvvizsga helyett?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja próbálkoztam a BME nyelvvizsgával. Éreztem, hogy meglesz,DE ... majd hanyatt estem, mikor láttam az alacsony pontszámaimat. Ezek igazságtalanul lepontoztak. Csoporttársaim is úgyanígy gondolják. Pedig ennél tuti, hogy sokkal többre voltam/vagyok képes...

Milyen nyelvvizsgát ajánlotok a BME helyett, ahol végre a valódi tudásomat pontozzák és nem csak a pénzemre pályáznak? ECL teszteket nézegettem, azok barátságosabbnak tűnnek. Szerintetek? Hasonló tapasztalata volt már másnak is a BME-vel?


2009. dec. 3. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

TELCen rendesek és nem nehéz, ráadásul egynyelvű. ECLt is ajánlom.

www.angolnyelvtanitas.hu nézegesd a mintafeladatokat...:)

sok sikert

2009. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia!Én is ugyan úgy jártam, mint te. Úgy éreztem, hogy jól teljesítettem és sikerülni fog és nagyon meglepődtem,amikor megláttam a nevetségesen alacsony pontszámaimat. Én az ÖSD-t szeretném megpróbálni mert ott is lehet szótárt használni és azt mondják, hogy nem nehéz persze ennek is vannak hátul ütői pl.: szerintem elég drága 30 000FT ezenkívül van egy olyan szabály náluk, hogy nem lehet külön-külön megcsinálni a szóbelit csakis egyben tehát egyszerre kell megcsinálni az egész nyelvvizsgát vagy nem érvényes az egész nem tudom érthető-e így elég bonyolult elmagyarázni. nekem ajánlották az ECL-t néhányan de ott pedig kevés az idő. Szóval nem tudom mit tegyek az az igazság, hogy az egész nyelvvizsga rendszer úgy rossz ahogy van egyáltalán nem igazságos.
2009. dec. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, én BME közép fokún voltam angolból és németből is, mindkettő elsőre meglett, szóbelin jófejek voltak, írásbelit is normálisan pontozták... Nálunk még ECL-re mennek sokan, ott nincs szótárhasználat, de nyelvtan se, viszont jó nagy szókincs kell hozzá.
2009. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

SZia!Nem szeretnélek megsérteni, még véletlenül sem, de ha a BME-n nem pontozzák a valós tudásodat akkor sehol. Egyébként nem tudnak "lepontozni" az írásbelinél sem, hiszen a tanároknak megadott javítókulcs alapján kell javítania a dolgozatot, így nem teheti meg hogy nem ad valamire pontot amire kellene (sőt!Az ellenkező gyakrabban fordul elő) mert az számára is következményekkel járna.Én a BME-t nagyon megcsinálhatónak és barátságosnak ismertem meg (vagy csak én fogtam ki jó vizsgáztatókat?). Arról hogy a pénzedre pályáznak, annyit hogy a BME az olcsóbb középfokúak közé tartozik tudomásom szerint. Remélem legközelebb több sikerrel jársz, de nem biztos hogy a nyelvvizsgaváltás a jó megoldás, mert teljesen más követelményrendszerrel fogod magad szembetalálni, és az addig begyakorolt típusfeladatokkal sem fogsz találkozni(Ez főleg akkor probléma ha nem vagy perfekt angolból)


Kitartás, és sok sikert! :)

2009. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
TELC és ECL. Az ECL ráadásul európai szinten elfogadott
2010. jan. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én EURO nyelvvizsgát csináltam, de az full kompetencia alapú, szal ott a rátermettséged számit.
2010. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!