Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki tud egy jó tippet a nyelvta...

Ki tud egy jó tippet a nyelvtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Lassan 40 éves leszek,és 2 éve kínlódóm az angol nyelvtanulással.Egyszerűen hallás után nem értem,hogy mit mondanak.Milyen módszerrel tudnék hatékonyabban nyelvet tanulni?

Rendszeresen nézek angol nyelvű filmeket.Rengeteg olyan CD-n van ami az angol nyelvoktatásról szól(egy idő után egyszerűen nem tudok rá figyelni,és unom)Vannak angol könyveim is,de pár oldal olvasása után félre teszem,mert idegesít,hogy lelassít a szótárazás(pedig imádok olvasni, olyan könyveket vettem meg amit amúgy is szeretek)Pl:meg van angolul a legtöbb Stephen King könyv,a Brigid Jones naplója,Történelmi könyvek,sőt még a rekordok könyve is)

Jártam napi 3 óra angol tanfolyamra ahol angol tanárnő tanított.Ráadásul Angliában is tartózkodom,de mégsem megy a nyelv!! Segítsen valaki! Mit tegyek,hogy élvezzem a nyelvtanulást,és ne kényszernek érezzem??Bármi ötletet szívesen fogadok,és előre is köszönöm a válaszokat..


2009. dec. 3. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ahogy látom neked nem megy könnyen a nyelvtanulás, de már szinte mindent kipróbáltál. Úgy próbáltad már, hogy kevésbé hosszú szöveget hallgatsz és közben olvasod mellé a szöveget? Az pl. sokat segíthet.
2009. dec. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Olvastam egyszer egy "brainturbo" tanfolyamról. A lényege, hogy az agy olyan hullámait használja, amivel pár hónap alatt meg lehetne tanulni a nyelvet. Alfa-hullámikat használja ki. Elég drága (asszem kb 100-200 ezer Ft), de ha Angliában dolgozol, talán hamarabb össze lehet szedni a pénzt rá. Amúgy én is Angliában élek jelenleg, és nekem sem megy annyira a nyelv. A körülöttem lévő emberek nemigazán hisznek a módszerben, talán te sem, mindenesetre elég érdekes lehet, úgy gondolom.

Egy olyan környezetet hoznak létre a diáknak, ahol relaxációs állapotban, szinte "befolyik" az információ az agyba.

Bocs, ha pontatlanul fogalmaztam, meg nem feltétlen a lényeget közöltem. Talán nem gondoltam végig amit írtam+piszkozatot sem írtam. Na mindegy. :)

2009. dec. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kingtől nincsenek meg pl a novellái? Én úgy csináltam (szintén King "segítségével" tanultam angolul), hogyelolvastam a novellát (szótárazás nélkül!!!) és igyekeztem minnél többet megérteni belőle. Nem kell, hogy minden egyes szót érts, csak tudd miről szól a történet. Ha olvastad magyarul is, akkor az külön segítség :)

Tehát első tipp: olvasás szótárazás nélkül (max ha van valami nagyon fontos szó, azt nézd meg).

Ajánlom olvasásra pl a Harry Pottert, ha nagyon nem idegen tőled, nagyon könnyen érthető!


Sok film angolul először magyar majd angol felirattal, majd felirat nélkül. illetve én azt is csináltam egy ideig, hogy csúsztattam a feliratot. Tehát a beszélt szöveg után néhány mp-el jelent meg, így annyi idő alatt végig tudtam gondolni, hogy mit értettem meg, majd megnéztem, hogy ez mennyire volt helyes :)


Illetve autózás közben hallgass rádiót és próbáld megérteni az angol dalszövegeket (esetleg a kedvenc zenéidet CD-n is magaddal viheted, csak most megértés szempontjából hallgatod) :)

2009. dec. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Sajnos okosabb nem lettem tőle.Elsőnek..Amit te ajánlottál azt rendszeresen csinálom,és evvel nincs is baj.Ha olvasom a szöveget hallgatás közben akkor szinte mindent megértek.De ha nincs szöveg akkor majdnem semmit..és ez a baj!Mert ugye senki nem fog nekem a mondanivalójának az írott változatát a kezembe nyomni(bár jó lenne)

Másodiknak: nem hallottam még erről a módszerről,utána fogok keresni.Viszont remélem,hogy Angliában is van ilyen "tanulási módszer" mert haza menni több időre nem tudok(évente max. 2 hét nyaralásra van szabim)

Harmadiknak.Novellái nincsenek,csak regényei,de mint írtam éppen az zavar az olvasásban,hogy nem tudom mit olvasok,így megunom,akárcsak a szótárazást.Azért sem jön be ez a módszer,mert hiába olvasom angolul,amikor tudom,hogy a kiejtésem is elég rossz..Sokszor nem is mondom jól a szöveget...(Harry Potter nem az én világom)

A filmet is mint írtam így nézem.Először természetesen felirattal(magyar majd angol)később felírat nélkül,és itt már el is akadtam megint..Sajnos autót nem vezetek így a zene hallgatás is kilőve.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!El vagyok keseredve,mert úgy látszik menthetetlen vagyok!

2009. dec. 3. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Látom érdeklődsz a nyelv iránt...


Lehet szerintem azt is csinálni, hogy veszel témákat (barátok, család, ünnepek, bevásárlás, közlekedés, stb), majd kidolgozgatod ezeket. Először szavakat gyűjtesz, ebből rengeteget, akár nehezebbeket is, és ezeket begyakorlod. Az interneten keresel a témákhoz kapcsolódó cikkeket/szövegeket, biztosan van, és ezeket olvasgatod. Esetleg ha új, számodra ismeretlen szóra bukkansz, kinézed a szótárból, és a már meglévő szavakhoz illeszted...


Ez egy jó trükk szerintem.


Én németes vagyok, állítólag van nyelvérzékem (de matekból sík hülye vagyok), és töménytelen mennyiségű szót megtanultam már. Most megyek holnap felsőfokú próbanyelvvizsgára, kíváncsi leszek. Szerintem a szintem ehhez sehol sincs, de próba cseresznye :)


Na kicsit eltértem a végére, sok sikert kívánok, jó nyelvtanulást!

2009. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kivettem, neked nem a nyelv megtanulásával van bajod (bár ha olvasni sem tudsz szótárazás nélkül, akkor lehet), hanem a hallás utáni szövegértéssel. Ez egy olyan hallási rendellenességre utal, ami gátolja a fonémák felismerését. A rendellenesség oka az agyban van, nem a fülben.


Ha valóban ilyenben szenvedsz, akkor ez a magyar nyelv esetén is megnyilvánul, igaz, kevésbé. Ha gyakran fordul elő veled, hogy zajos/visszhangos környezetben rosszul érted a beszédet másokhoz képest (gyakrabban kell visszakérdezned, nem érted, hogy mit mondtak neked), akkor valószínűleg ez a bajod.


Ha magadra ismersz, menj el vele orvoshoz. A jó hír, hogy kezelhető. Mivel ilyen rendellenessége az autista spektrumon lévőknek szokott lenni, autista szervezeteknél van hozzá készülék.

2009. dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

18.30-nak.Köszönöm a válaszodat!

Igen a problémám az,hogy hallás után nem tudom megérteni mit mondanak..Olvasni tudok(és írni is), nincs is gond vele.Inkább csak akkor kell szótárazni ha számomra idegen szavakkal találkozom.Sajnos az angol szó ismeretem nem a legtökéletesebb..És ilyenkor sem a szótár értelmezésével van bajom,hanem az hogy egyszerűen untat!

Magyar nyelvvel nincs problémám.Fiatalként sose volt probléma a tanulás.PL: történelem,irodalomból mindig is jó tanuló voltam..Egyedül a nyelvtanulás okozott gondot régen is és most is!Tudom,hogy fontos lenne,hogy megtanuljam a nyelvet,de ma már ott tartok,hogy a hideg ráz ki ha angol beszédet hallok..(és én itt élek Angliában)Na mindegy.Akkor csinálom azt amit eddig..Hátha egyszer (mondjuk 20 év múlva) már anyanyelvi szinten fogok kommunikálni..

Még egyszer köszönöm a válaszokat

2009. dec. 7. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!