Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van ötletetek egy angol órára...

Van ötletetek egy angol órára a KArácsonyról?

Figyelt kérdés

Azt tervezzük osztálytársammal, hogy Karácsony előtt tartunk angolon órt, és főként a KArácsonyról, Mikulásról és részben ünnepekről beszélnénk.

Lenne ötletetek hogy kezdjük el az órát mivel, milyen szavakat ismertessünk velük, mit halgassunk... stb?

Vagyis miylen feladatokat ksézíthetnénk a Karácsonyról.


2009. dec. 1. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha írsz nekem privátot, postán küldök fénymásolható rejtvényeket stb. Hanyadik osztály, milyen szint?
2009. dec. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
10.osztály középszint.
2009. dec. 1. 23:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi egyszer karácsonyi zenéket hallgattunk, olyan általánosan ismerteket, és versenyeztünk, ki ért meg több szót belőle. Szaloncukor volt a nyeremény, hozzá egy kis angol karácsonyi jókívánság vagy idézet.. :) Le kellett írni. Aztán lehetett fordítani, ki mit hallott ki.. jó játék volt, fejleszti a hallásértést :) mi csak 9.-esek voltunk.

jó ötlet lehet a rejtvény, karácsonyi szövegek, receptek. Magazinokban is találsz, meg neten folyamatosan tesznek ki. Vannak jó mesék-filmek a karácsonyról, videózás is lehet a program, csak arra nem elég 1 óra :( ilyesmik :)

2009. dec. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha e-mailben elküldöd a postacímedet, akkor küldök papíron anyagokat, ha nem írod meg, akkor nem.

1.

2009. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Addig is Interneten hirtelen ezt találtam.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] wreath:koszorú

2009. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még ezt is találtam neked.

[link]

Feladat:összepárosítani a mondatot a nyelvvel, persze csak kb tízet. Ugyanezen az oldalon még sokminden más is van: dalszövegek, receptek (valamelyiket meg is lehet csinálni), szokások, babonák.

2009. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megköszönni? Nálatok nem szokás? Nálunk igen! Persze mostmár ne tedd! Még az A4-es borítékot is megvettem neked, hogy gyorsan legyen miben elküldeni az anyagokat. Ennyit erről.
2009. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én éreztem már a második válaszod után, hogy nem fog visszaírni..

Tök rendes vagy, hogy ennyi mindent küldtél neki, de látod, arra sem méltat, hogy válaszoljon valamit. Biztos talált feladatokat, de akkor is, ha valamit kérek-kérdezek, és kapok rá segítséget, illik reagálni..

Jaj de sokan vannak még ugyanígy itt a fórumon.. :D

Ne búsulj, lehet attól másnak segítettél :)

2. voltam.. :)

2009. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:DD
2009. dec. 17. 18:37
 10/10 anonim válasza:
Na sebaj, én megköszönöm azért :) holnap helyettesítek 4. osztályban és jól jött ez a rögtönzött segítség.
2010. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!