Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen regény. Olvasásával...

Milyen regény. Olvasásával tudnám fejleszteni a szókincsemet? Felsőfok ill kicsivel talán felette.

Figyelt kérdés
A Gyűrűk Urára gondoltam, mi a véleményetek? Mennyire választékos a szókincse eredetiben?
2014. jan. 6. 10:22
 1/3 anonim válasza:
Szerintem olvasd el, nem veszíthetsz vele, csak nyerhetsz :) És sokan mondják, hogy eredetiben az igazi :)
2014. jan. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta meg is szereztem.:) Azt tudja valaki, hogy ilyen esetben jó-e, h szótárt használok ismeretlen szónál, vagy ugorjam át? Mert amúgy nem szótárazok, de most szeretnék szavakat is tanulni.
2014. jan. 8. 06:30
 3/3 anonim válasza:

Az a baj, hogy könyvolvasással (SZERINTEM), csak úgy tudsz tényleg hatásosan szókincset fejleszteni, ha kiszótárazod, de úgy meg nagyon rossz olvasni. Vagy úgy éri meg csak ezzel szókincset fejleszteni, ha már felsőfokon túl vagy, és mondjuk oldalanként 1-2 ismeretlen szó van max.


Nekem van egy Kindle Paperwhite-om, amiben van szótár funkció, és annyi, hogy ráviszem az ismeretlen szóra és kiírja a fordítást, ezzel egyszerű tanulni, de sajnos a hagyományos szótárazással borzalom (próbáltam már).


Inkább csak hobbiból olvass, ne bízz abban, hogy szótárazás nélkül túl sok szó megmarad.

2014. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!