Szerintetek érdemes bemagolni azt a 32 ( pontosan nem tudom mennyi ) szóbeli tételt középfokú nyelvvizsgára?
Ez úgy működik, hogy először MEGÉRTED, hogy miről van szó, aztán BEMAGOLOD, majd BESZÉLGETSZ róla. A magolás az csak és kizárólag azért jó, mert beszédben könnyebben eszedbe jut. De a tényleges megjegyzést a beszélgetés fogja elősegíteni, valamint az, ha sokszor hallod a dolgot a megfelelő kontextusokban.
Amúgy mit szeretnél bemagolni? 1000 kérdés 1000 válasz? Azt amúgy is át kellene szabnod úgy, hogy jó legyen rád. Középfokon. Felsőfokon meg legyen az a cél, hogy ne kelljen egyszerűsíteni sehol, ne tudjanak kifogni rajtad, ne kelljen más irányba terelni a témát.
De én most nem értem a kérdést. Ugye még véletlenül sem az a helyzet, hogy a középiskolai tanárod kéri azt, hogy bemagold? Nem lenne meglepő, vannak olyanok, akik ezt élvezik.
Érdemesnek érdemes, fejleszti a képességeidet, közben nyelvtanilag helyes mondatokkal tömöd az agyad az adott nyelven, így jobb esetben magas is jobban képes leszel nyelvtanilag helyes mondatokat alkotni.
Azonban nem nyelvvizsgára lenne érdemes megtanulni kívülről szövegeket, hanem nyelvórán lehetne ilyen házi feladat is, a nyelvi készségek fejlesztésére.
Sokkal jobb, ha te magad tudod, mit akarsz mondani, és megvan rá a készséged, képességed, hogy idegen nyelven kifejezd a mondanivalódat. Nyelvvizsga előttre erre a szintre kéne eljutni.
Ettől függetlenül a magolás sem teljesen értelmetlen, fejleszti a képességeket, fegyelemre, kitartásra tanít.
Valami vázat nem árt megtanulni persze
Ha nem is "szóra szóra"
Voltál már vizsgázni azóta?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!