Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meddig tart a kínai nyelvet...

Kilari88 kérdése:

Meddig tart a kínai nyelvet megtanulni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy minden nyelvhez idő kell,szerintem a kínai nyelv elég nehéz és szeretném kérdezni,hogy min. mennyi idő kell a megtanulásához.
2013. dec. 24. 18:00
 1/3 anonim válasza:

átlagosan bármibe is kezd bele az ember, egy haladó szint elsajátítása 2 évbe telik tapasztalataim szerint.


a nyelvtanulás viszont függ az érzékedtől, hogy mennyi időt szánsz rá, a tanártól, mert nyilván nem terem minden bokorban kínai tanár, sőt ahogy tudom, angolul oktatják a kínai nyelvet Magyarországon is sok helyen.

meg rengeteget számít, hogy kínában élsz-e vagy csak a szobában egy nyelvtanárral mazsolázgattok, vagy még azt se, hanem egy csoportal együtt haladtok, érted nem érted mindegy, haladni kell tovább az anyaggal, stb.

2013. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2200 óra azt hiszem az amerikai felmérés szerint.
2013. dec. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy középfokú német nyelvvizsga előtt 740 órát ajánlanak. De ez csak átlag. És a tantermi órák mellett még otthoni tanulás is kell. A kínai írás megtanulása még a kínai embereknek is nagyon bonyolult. Beszélni könnyebb, de írni-olvasni túl nagy kihívás.Én is hajlok a 2000 körüli óraszámra.
2013. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!