Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű német nyelvvizsga...

Emelt szintű német nyelvvizsga idén tavasszal. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 11.-es és jövőre végzek. Elég jó vagyok németből, ami nagyjából azt jelenti, hogy egy középszintű érettségit 90 % körül meg tudok írni. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek, ha már szeptember óta készülgetek és most elkezdek keményebben foglalkozni emelt szintű feladatokkal akkor esélyes az, hogyha tavasszal csinálok egy emelt szintű érettségit az 80 % körül lesz?

Ezen kívül még azt szeretném kérdezni, hogy ti mit ajánlotok a szókincs bővítésére?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. dec. 21. 22:00
 1/10 anonim válasza:
Lehet, hogy sikerülhet, de ahhoz nagyon teperni kell tavaszig :) Egyébként pedig szókincsbővítésre olvasás (akár könyv, ami érdekel, akár netes hírportál stb) a legjobb vagy német felirattal német filmek
2013. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! :)
2013. dec. 22. 09:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Most nyelvvizsga vagy érettségi? Nem ugyanaz a kettő. Egy emelt szintű érettségi kb. egy középfokú nyelvvizsgának felel meg.
2013. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jajj most vettem észre, hogy elírtam, bocsánat. Emelt szintü érettségit szeretnék, és ugye az 60%-tól ad középfokú nyelvvizsgát, ami jó, csak azért akarok minél jobb százalékot, mert a felvételi pontoknál az sokat számít. Azt gondolom, hogy akkor lenne érdemes elmennem idén emeltezni, ha 80% körül meg tudom csinálni. Mert egy nem túl jó emelt, ugyanaz, mint egy jó közép, csak hát ugye akkor azzal már nem tudok mit csinálni, hogy jobb legyen...
2013. dec. 22. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:
én is németből tettem emeltet, nagyon nehéz de megéri!! :)
2013. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyakorolj sokat, és csináld meg az előző évek érettségi feladatait. Nézd meg, hogy hány százalékosak, és lesz egy viszonyítási alapod. Ha közel vagy a 80%-hoz, akkor gyúrjál rá, és tedd le... viszont ha csak 50 körül van akkor majd inkább jövőre. Nézzél sok filmet és mesét németül, olvass sok német újságot és könyvet. És célszerű lenne egy különtanárhoz elmenni, akár csak heti 1 órára is. Így a beszédkészség is fejlődik, és ő is otthon van a témában, sokat tud segíteni.
2013. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Járok heti kétszer különtanárhoz, szeptember óta. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 23. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor pedig kérdezd meg őt, hogy szerinte sikerülne-e... :)
2013. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már kérdeztem, csak gondoltam megkérdezlek titeket is, mert ha valaki olyan mondja aaki csinált emelt érettségit németböl elörehozottan az elég motiváló :)
2013. dec. 23. 16:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is emelteztem németből de nekem nagy magabiztosságot nyújtott, hogy előtte csináltam egy jó közepet és így tudok variálni a pontoknál. Szóval véleményem szerint lehet érdemesebb lenne először egy közép, de ha biztos vagy magadban akkor hajrá! :)
2013. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!