Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kell tudni német emelt...

Mit kell tudni német emelt szintű érettségire, amit középfokú nyelvvizsgára nem kellett?

Figyelt kérdés
Nyelvtani szabályok,és egyebek
2009. nov. 22. 21:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Az "és egyebek"et csak úgy odabiggyesztettem,hátha akad vkinek vmi hozzáfűznivalója,de főként a nyelvtanra lennék kíváncsi:S
2009. nov. 22. 21:46
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokkal többet!


Én különtanárhoz jártam a nyelvvizsga és az érettségi között. Ő valamilyen érettségi biztos volt vagy mi. És az első órán, amikor elkezdett németül beszélni semmit nem fogtam fel abból amit mondott.


Nem igazán nyelvtan (bár az is) inkább szókincs. PL: nem teherautó, hanem haszongépjármű, és ilyenek...


Szerintem menj Te is tanárhoz


(csak zárójelben azt is hozzáteszem, hogy én a legnehezebb nyelvvizsgát csináltam meg előtte: ORIGÓ)

2009. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is origós van,75%,de már lassan 1 éve,hogy csináltam,és el is felejtettem azóta sokmindent.Köszi a segítséget,majd fogok tanárhoz járni persze én is :)
2009. nov. 23. 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Aki azt írta hogy emelt érettségire több kell mint nyelvvizsgára annak gratulálok.Lepontozhat aki akar, de akkor is kitartok amellett hogy a középfokú nyelvvizsga bármilyen nyelvből nehezebb, de legalábbis semmivel nem könnyebb mint az emelt érettségi. Alapból mindkettő feltételezi a nyelvtan beható ismeretét, viszont nyelvvizsga szóbelin nem a tanároddal beszélgetsz akit szeretsz, és több évig tanított, hanem vadidegenekkel akik sokkal súlyosabban pontoznak, és nem fogják direkt azt kérdezni amire tudják hogy tudod a választ(Á la érettségi) Ezen felül a nyelvvizsgás hallott szövegértés feladatok is jóval súlyosabbak szoktak lenni mint érettségin. Remélem segítettem
2009. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, még azt elfelejtettem hogy Origó távolról sem a legnehezebb nyelvvizsga, hacsak abból kifolyólag nem hogy a hanganyag esetenként hallgathatatlan minőségű.Origóból csak az alapfok nehezebb a többinél, a középfok és a felső a többivel egy szinten, vagy az alatt mocorog.
2009. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Wow,köszi.Amúgy amikor én nyelvvizsgáztam,én viszonylag könnyűnek éreztem a nyelvvizsgát.Amúgy emelt érettségin nem a saját tanároddal beszélsz,legalábbis én biztos nem vele fogok,mer a mi sulink nem csinál emelt szintű érettségit :(
2009. nov. 24. 20:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!