Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL vagy Cambridge nyelvvizsga?

ECL vagy Cambridge nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Számomra az ECL feladatsora lenne az ideális, erősségem a reading és a writing egyaránt, ugyanakkor a nyelvhelyességgel kissé hadilábon állok. Felsőfokú komplex angol nyelvvizsgát szeretnék tenni, a kérdésem az lenne, hogy az ECL-t elfogadják-e majd a diplomához (szeptemberben kezdem majd a főiskolát, idén tettem emelt érettségit angolból és szeretném most letudni ezt az egészet), illetve külföldön milyen a megítélése?

Előre is köszönöm!



2013. nov. 25. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem elsőre ECL már csak azért is mert majdnem fele annyiba kerül és nincs benne nyelvhasználat rész(Cambridgeben elég nehéz van), de azt vedd figyelembe hogy egy felsőfokú nyelvvizsga nehezebb mint egy emelt érettségi.


Mindkettőt elfogadják külföldön is, de Cambridgenek nagyobb a presztízse.


93%-os ECL(C1) után megpróbáltam egy Cambridge CPE(C2)-t gondolván hogy menni fog, de nem sikerült C2 így csak Pass(C1) -et kaptam 50% körüli eredménnyel.

2013. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm és gratulálok egyébként! Tisztában vagyok vele, hogy nehezebb, szerintem maradok az ECL c1-nél, aztán ha úgy alakul majd, hogy külföldön szeretnék elhelyezkedni csinálok egy cambridge nyelvvizsgát is. Hisz addig még sok idő van, a diploma megszerzéséhez illetve technikusi szakvizsga utáni elhelyezkedés elég az ECL c1 szerintem.
2013. nov. 25. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
A Cambridge nagyon nehéz, szerintem is maradj az ECL-nél egyelőre :)
2013. nov. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Én sosem értettem, mi értelme van a CPE-nek. Nekem egy C2-es CAE-m van, és senki sem kérdezgette, amikor felmutattam, hogy miért nem CPE-re mentem.


Ha (majd) Cambridge-i vizsgára szeretnél menni, akkor tegyél magadnak egy szívességet és CAE-re menj: egyrészt (gondolom) egyszerűbb, másrészt meg ha jól teljesítesz rajta (>80%) akkor ugyanúgy kapsz egy C2-es bizonyítványt, mint a CPE-hez. Ha megvan a 60% akkor C1-est kapsz, ami felsőfokú és legtöbb helyen elég (habár egyetemekre, főleg a komolyabb szakokra nem, oda C2-est várnak el).


Lényeg a lényeg, ne ezzel kezd, mert nem könnyű.

2013. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor egy véleményen vagyunk! Az utolsónak köszönöm, megfogadom! Köszönöm a válaszokat
2013. nov. 26. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!