Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Neten meg lehet tanulni angolul?

Neten meg lehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés

Talaltam par oldalt ,de mindenhol a leckeket kuldik!

azokat meg nem tudom megoldani,az alapoktol szeretnem megkezdeni a tanulast!


2007. okt. 5. 00:28
 1/7 anonim válasza:
87%

Szia!

Szerintem nem lehet megtanulni neten keresztül, hallani kell a helyes kiejtést, a nyelvtant sem olyan könnyű felfogni egyedül. Hidd el később ha mégis tanárhoz fordulnál nagyon nehéz lenne kijavítani a rögzült hibákat.

2007. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az alapoknál különösen fontos, hogy valaki a segítségedre legyen amíg el nem sajátítod a legalapvetőbb jellegzetességeit a nyelvnek. Amikor már van egy biztos alapod akkor már hasznos lehet az egyéni tanulás pl. netről, de akkor is fontos, hogy halljad is a nyelvet, tehát eleinte nyelvtanulóknak való kazettákat, később rövidebb filmeket, stb is meghallgathatsz/nézhetsz.

De valóban úgy van ahogy az előttem szóló mondja, ha teljesen egyedül vágsz bele, rögzülhetnek olyan hibák, amiket később nehéz lesz javítani.

Emelett azért is nehéz egydeül netről megtanulni egy nyelvet, mert ezzel a legfontosabbat, a kommunikációt nem tudod gyakorolni...

2007. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó a nyelvérzékem, próbáltam két nyelvet is (az egyik az angol) egyedül megtanulni. Valójában sikerült is, de borzasztóan passzív a tudásom, amit megszereztem. Pont azért, amit az előző válaszoló említett: ha egyedül tanulsz, nincs kivel gyakorolni a kommunikációt! Most tulajdonképpen tudok angolul, mégsem tudok beszélgetni senkivel ezen a nyelven, mert megértem, mit mond, de rettentően nyögvenyelősen tudok csak válaszolni. (Mondjuk valamire azért jó volt: levelezni azért tudok)

Szóval az én tanácsom is az, hogy keress meg egy tanárt, vagy legalább egy tanuló-társat, hogy gyakorolhasd a beszédet, mert ez egyedül nem megtanulható!

2007. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ha már mindenképpen neten akarod megtanulni, akkor olyan programot keress, ahol lehetőséged van a hanganyagot is megkapni.

Nagyon sok klub van ahová szinte ingyen el lehet menni, (max:1-2.ezer a tagság) és a megszerzett tudást szavakkal kifejezni, azért jó mert ki is javítanak. :)

Viszont a legjobb külföldön vagy tanárnál, én nem tanultam tanárnál, de voltam kinn, és most raktam le a középfokút tanulás nélkül, mert a kinti alapom már megvolt hozzá...

2007. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Neten nem biztos de apám úgy tanult meg németül, hogy elolvasott egy szótárat, néhány szót megjegyzett és utánna német regényt kezdett el olvasni és szépen fordította amit megjegyzett, amit meg nem tudott azt meg a szótárban kikereste :D ezzel már ki tudott menni külföldre és ott perfect lett :)
2007. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ezen a honlapon tudsz idegen nyelvu emberekkel gyakorolni,csak ovatosan az informacioddal!

Cim,telefonszam egyeb...

www.sharedtalk.com

Sok sikert!


Kiscsajszi;)

2009. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
[link] itt meglehet
2010. márc. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!