Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német felsőfokú nyelvvizsgát...

Német felsőfokú nyelvvizsgát hol érdemes letenni? Van valakinek tapasztalata a Goethe intézettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Felsőfokú nyelvvizsgára van szükségem, és olyan papírt szeretnék, amelyet nemzetközileg is elfogadnak, részben a munkám miatt, részben mert a jövőben Ausztriában is szeretnék tanulmányokat folytatni.


Tudtommal a legcélszerűbb a Goethe intézet ZOP vagy ÖSD vizsgája lenne. Vidéki városokban ezt nem lehet megcsinálni, csak Budapesten, esetleg Bécsben. Sőt úgy tudom, hogy még előkészítő tanfolyam sincsen felsőfokra, hanem mindenkinek magának kell felkészülnie. Van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Hogyan érdemes felkészülni rá? Elegendő a könyvek, a hanganyagok és az internetes tesztek beszerzése, feldolgozása, vagy szükséges valamilyen tanári konzultáció?


2009. nov. 16. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szótanulás, szótanulás, szótanulás.


ÖSD.

2009. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A következő kérdésem az lenne, hogy ha választanom kell az ÖSD és a TELC között, akkor nemzetközi elfogadottság, elismertség és színvonal szempontjából melyiket ajánlanátok.


Dilemma oka: vidéki vagyok, Budapesttől és Bécstől egyenlő távolságra. A közelünkben a Goethe Intézet (az ÖSD gazdája) nem hirdet felsőfokra előkészítő tanfolyamot, de a TELC igen. ÖSD felsőfokú (C1) nyelvvizsgát csak Bécsben vagy Pesten tudnám letenni, a TELC viszont itt is lerakható.


Viszont hallottam, hogy a TELC egy ideje igen könnyű volt, és ez a respektjét is meglehetősen rontotta. Tehát várom továbbra is a tapasztalatokat!

2009. nov. 24. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Legelső vagyok. Bocsi a késői válaszért :)


Hát, én is azt hallottam, hogy a TELC könnyebb mostanság.


Körülbelül a TELC és az ÖSD egyenrangú, tehát mindkettő ugyanolyan elismert, akkreditált.


Nézned kell sok német adót, nagyon sokat lehet ebből tanulni...

2009. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!