Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb. mekkora szókinccsel kell...

Kb. mekkora szókinccsel kell rendelkezni egy sikeres angol alapfokú szóbeli nyelvvizsga (Origo) letevéséhez? Kb. mennyi szót kell tudni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég az alapokat tudnod. Semmi extra. Bemutatkozás, munka, hobby, lakcím, barátok, szórakozás stb. Ami fent van neten tételsor ha azt kidolgozod és megtanulod tuti sikerül. És magnózz.
2009. nov. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom mondani, hogy a magnóhallgatás talán az egyik legnehezebb. A honlapon feltett magnószöveg jóval érthetőbb és lassabb, mint a nyelvvizsgán. Ha teheted nézz sok angol nyelvű filmet. (a dvd-ken a legtöbbet már át lehet állítani angol nyelven beszélőre és magyar felíratúra)

A szóbeli részéről pedig fontos, hogy mindenről legyen kb. 2-3 mondatos mondanivalód. (pl: utazás, időjárás, tanulás, lakhely stb.)

2010. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

már nekem is van tapasztalatom, voltam a vizsgán. nekem a magnó volt a legkönnyebb. Csodálkoztam is, mert mindenhonnan azt hallottam,hogy a magnó milyen nehéz. Egyébként arra gyakoroltam a legtöbbet, sok filmet néztem felirattal, és rengeteg magnófelvételt hallgattam.

Amivel bajom van, az az,amikor meg kell szólalni :(

A kérdésekre valahogy fel lehet készülni, meg igazából a képre is, de a szituáció nekem halál :(

2010. jan. 13. 19:13
 4/5 anonim válasza:
és a levél milyen volt? baráti? sikerült neked?
2011. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, sikerült elsőre. Nem is értem mért halogattam ennyire a vizsgát. Csak alapfokún voltam, és tényleg nem volt nehéz. A levél sikerült a legrosszabbul, már nem emlékszem pontosan, talán kirándulásról kellett írni, meg autókölcsönzésről, meg ki kellett találni, hogy az autóval probléma volt és hogyan oldottuk meg.
2011. jún. 4. 22:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!