Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet szeretnék tanulni, de...

Németet szeretnék tanulni, de nem a nyelvtanra szeretnék rámenni? Így is lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Végülis a kisgyerek sincs tisztában a nyelvtannal amikor megtanulja...


Angoltudásomnál nagyon látszik, hogy könyvekből tanultam, tudom a szavakat, a nyelvtant, de beszélni nem tudnék folyékonyan... :S


2013. okt. 21. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

angolhoz van az effortless english club


némethez ez: [link]

2013. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kisgyerek érvet felejsd el. Teljesen más helyzetben van (sok évig szinte csak a nyelvtanulás a feladata, mindenki segíti benne, ráadásul totálisan rá van kényszerítve) és az agya sokkal fogékonyabb rá. Persze ha van egy éved, amit csak nyelvtanulással tudsz tölteni, akkor vannak hasonló utak, de kétlem, hogy van erre lehetőséged.


Ez nem azt jelenti, hogy nem lenne lehetséges csak nagyon lassú módszer lenne. Főlg eleinte. A nyelvtan részleges/laza ismerete (nem kell elmélyedni benne vagy nagyon precízen tudni) az első lépések felgyorsítására szolgál. Érdemes olvasgatni, tanulámyozni, fejben tartani ÉS MELETTE gyakorolni.


De valamit leszögeznék: nem azért nem tudsz beszélni, mert nyelvtant tanultál, hanem azért, mert nem gyakoroltál eleget. Senki se mondta, hogy a nyelvtan kiváltja a gyakorlást és ilyet elvárásaid ne is legyenek. Az csak egy eszköz, ami hatékonyabbá tudja tenni a gyakorlást.


Egy szó, mint száz. Járható út, de én nem ajánlom. Ha nem szereted a nyelvtant, akkor csak felületesen tanuld meg. (Ha csak nagyon nem fogja az agyad a nyelvtant, akkor szerintem valamennyi jól jön, az már személyes preferencia, hogy kinek hol van az a mennyi). Gyakorlás viszont így is, úgy is kell.

2013. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!