Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvből érdemes...

Melyik nyelvből érdemes felsőfokú nyelvvizsgát (angolt nem számítva) tenni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán szükséges-e két felsőfokú nyelvvizsga letétele a biztos elhelyezkedéshez, vagy megelégszenek eggyel is?

Manapság az angol minél jobb ismerete szinte alapkövetelmény, de érdemes még plusz energiát belefektetni egy másik nyelv komolyabb ismeretébe, és ha igen, melyik lenne ez?


2009. nov. 9. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

AZ angol ismerete úgymond ilyen alap már, még egy nyelv ismerete pedig csak plusz. Orosz, spanyol, kínai ezek a legkeresettebbek manapság.

(Ezt pont én mondom, aki nem tud angolul:D)

2009. nov. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
skandináv nyelv, spanyol.
2009. nov. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én sem tudok angolul, illetve most ,,gyűröm".

Szerintem mellé: német(akárhogy is,de ők vannak közel)

orosz(manapság sokan mondják h megéri)

vagy spanyol,japán

2009. nov. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az attól függ, hogy hová akarsz majd menni.

A legtöbben a világon a kínait beszélik, utána az angolt, utána a spanyolt(Dél Amerika) meg a franciát(Kanada).

A többi akkor érdemes, ha abba az országba akarsz menni.

Angol után a németet borzasztó tanulni, de fordítva elég könnyű.

2009. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Orosz, Német, Francia vagy skandináv nyelv!


Nagy és gazdag országok nyelveit tanuld, mivel azokkal lehet üzletelni!

2009. nov. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az attól függ igazán milyen szakmában vagy..

Ha gazdasági, akkor az orosz, japán meg a német a nyerő, mivel ezekkel az országokkal üzletelünk, meg a világban is ezek a főbb területek.

Ha idegenforgalomban vagy, akkor itthon elsősorban a német, aztán spanyol, francia, olasz, lehet orosz is.

Orvosi - egészségügyi területen latin.


De amúgy szerintem ha angolból megvan a felső, és tényleg tudsz kommunikálni bármiről, mintha a saját nyelveden tennéd, elegendő még 1-1 középfokú nyelvtudás. Angolul már mindenki beszél a világon (kis túlzással) :)

Szóval ha kicsit beszélsz így meg úgy meg amúgy is, akkor az is elegendő. Persze te érzed, neked nem kevés-e..

Nem hinném, hogy 2 egyforma tudású jelölt közül azt választanák, aki angol és x nyelven beszél felsőfokon, és nem azt, aki angolul felső, x meg y nyelven középfokon beszél. Én inkább azt alkalmaznám, aki többet nyelven ért. Persze ez megint függ attól milyen területen szeretnél elhelyezkedni, és HOL? :)

Tanulj annyit, amennyi energiád van, ha beéred a középfokkal, hát legyen elég az, ha meg nem, akkor gyúrj felsőig :)

2009. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, csak most egyszerűen nem tudok dönteni, hogy melyik nyelvből tegyek felsőfokút; amik szóba jöhetnek azok a következő nyelvek:

német, francia, olasz, spanyol vagy orosz (német, francia közepfokúm van, kivéve a spanyolt és oroszt, melyet társalgási szinten beszélek, olaszból pedig most készülök a vizsgára)

2009. nov. 12. 08:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!