Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a "könnyebb" nyelv...

Melyik a "könnyebb" nyelv otthoni, egyedüli tanulásra: francia vagy olasz? Mennyi idő alatt lehet megtanulni napi 1 óra intenzív tanulással?

Figyelt kérdés

Általában a kiejtés, a szóbeli szövegértés okoz nekem gondot az idegen nyelven. Írásban és nyelvtanban erősebb vagyok. Eddig angolt és németet tanultam.

Angolból van felsőfokúm, németből az alapot sem érem el, de ezt a nyelvet nem is szeretem.


2013. szept. 21. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Olasz.
2013. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
olasz
2013. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miért gondoljátok így?

Van tapasztalat is, vagy valami alapja?


Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 21. 22:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem sok alapja van. De gondolj arra pl. hogy az eszperantó is főleg olaszból van. Így ha tudsz olaszul akkor eszperantóval is könnyen boldogulsz.
2013. szept. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Cristo ***** válasza:

A kiejtése fonetikusabb a franciáénál, így még talán nem kell(het) hozzá tanár (vagy bármilyen hangos segítség), de talán a hangsúly miatt lehet...

(Nem mindegy, hogy pl. a subito szóban hova esik a hangsúly. Ha az "U"-ra, akkor hirtelen, azonnal a jelentése, ha viszont az "I"-re esik a hangsúly, akkor az elvisel, -szenved ige Participio Passato alakja.) De végül is azt tanuld, amelyikhez kedved van, nem kényszerítelek az olaszra, de kiejtésbelileg tényleg könnyebb vagy hát egyszerűbb.


De kiejtésben egyszerűbb: (csak hogy lásd, próbáltam hasonló szavakat keresni)


rispondere [riszpóndere] (ol.)

répondre [r(h)épondör] (fr.)


interpretazione [interpretációne] (ol.)

interprétation [ánterpreteszjon] (fr.)

2013. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt tanultam. Az olasz és a francia nyelvtanilag kábé teljesen ugyanaz, kábé az összes igeidő képzése pontosan ugyanúgy történik. Nagyon kevés eltérést látok a nyelvtanban. Ilyen téren nem könnyebb az olasz. A kiejtés viszont szerintem könnyebb, az olasz szavakat egy magyar könnyebben és szebben ki tudja ejteni, mert nincsenek torokhangok és majdnem minden magánhangzóra végződik. A szövegértés szempontjából különbséget nem látok.
2013. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Olasz. 2 hónap alatt meg lehet tanulni alapfokon, kb. 1 óra tanulással naponta, legalábbis nekem sikerült. Egyedül. A kiejtés eléggé egyértelmű.

A francia kiejtés bonyolultnak hangzik, bár sose próbáltam, az igaz.


De az angoltanárom azt mondta, hogy az az angol után spanyolt kellene tanulni, méghozzá angol könyvből (Teach Yourself Spanish). Mert totál ugyanaz a nyelvtan és hasonlóak a szavak.

De nálam a dallamosság nyert, ezért lett az olasz. Igaz, nekem csak szórakozásból kellett az alapfok.

2013. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!