Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Feliratos film nézésével...

Feliratos film nézésével mennyire lehet jól tanulni?

Figyelt kérdés

Nem régóta tanulok angolt, kicsit több mint egy éve. Érdemes lenne ezentúl a filmeket angolul, felirattal nézni? Ragadna rám valami, ha más nem kiejtés? Gondolom nem lehet pontosan megmondani, de mégis, mennyi idő alatt lenne valami változás? Esetleg tapasztalatok, aki így tanulta, fejlesztette az angoltudását?

(ha ez számít, 16 éves vagyok)


2009. nov. 5. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes, akár angol, akár magyar felirattal nézni. A beszédértést mindenesetre fejleszti.
2009. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg segítenek a feliratos filmek. De akkor angol filmeket, ne amerikaiakat nézz. Én nem próbáltam MÉG, de egy ismerős azt mondta, hogy 3-4 év alatt megerőltetés nélkül megtanulta az alapfokot. Ha te még angolos vagy, akkor biztosan hamar megtanulsz, ha ténlyeg rendesen foglalkozol a nyelvvel.
2009. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha magyar felirattal nézel, akkor az égvilágon semmit nem fogsz tanulni, ezt saját példámból tudom. Angollal már hatásosabb természetesen.
2009. nov. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Angol felirattal nem hiszem, hogy megérteném, ahhoz nagyon keveset tudok. (heti 3 óra, és nem vmi gyors tempóban haladunk)

Mindenesetre kösz a válaszokat!

2009. nov. 6. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!