Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent angolul igeként...

Mit jelent angolul igeként hogy "to pink"?

Figyelt kérdés

A rövidnadrágos George időt és pénzt nem sajnálva (ami úgy $5millió évente) internetes női magazinba kezd. A vállalkozás célközönsége huszon és harminc éves profi karrierista nők, de főleg huszonévesek; az előirányzott cél havi 50-100 millió egyedi látogató (ha Kanadát és Angliát is beszámítjuk). A főhadiszállás New York belvárosában, egy elegáns épület legfelső szintjén egy trendire berendezett lakásában található. Egy tucat csupa nő szerkesztő, és gyakornok csajok. A lakásból ki lehet sétálni a tetőkertbe. A magazin szerkesztői ott szoktak vörösbort iszogatni áttetsző műanyagpohárból. És hamburgert rendelni a sarki díjazott hamburgerestől. Pulykásat, simát vagy éppen veggit. Egyik iéyen megbeszélés közben hangzik el:


“You were talking about having no pink on the Web site, and I was wearing pink sandals, pink jeans, and a pink headband. . . . I felt like the most awkward person in the room.”



2013. szept. 19. 10:53
 1/7 doracell ***** válasza:

Az idézett részben a pink nem ige, hanem főnév ill. melléknév:

'Arról beszéltetek, hogy nem lesz/ ne legyen a weblapon (semmi) rózsaszín/ pink. Rajtam meg (épp) rózsaszín szandál, rózsaszín farmer és rózsaszín hajpánt volt... úgy éreztem, hogy én vagyok a teremben a legidétlenebb.'


Ettől függetlenül nagyjából 3 dolgot jelent igeként:

- kicakkozni vminek a szélét,

- kilyuggatni vmit,

- (meg)szurkálni (akár szó szerint, akár átvitt értelemben, szavakkal)

2013. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Lehet, hogy rám kellene mégegy szemüveg, de hol van ebben a szövegben "to pink"?
2013. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem... nyelvtankönyv kell neked, nem szemüveg A főnévi igenév to pink, ige a pink (to nélkül).

Így keresd a szövegben. Ha már így sem találod, tényleg szemüveg kell majd.

2013. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A sorok mögött van a TO pink! Akkor nyilvánvalóan a magazinből fotők, illusztrációk, cikkek kicakkozásáről van szó.
2013. szept. 19. 11:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Ismét hálás vagyok doracellnek.
2013. szept. 19. 11:33
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálok egy példamondatot összezúzni:


The preschool attendees pinked napkins for their respective mothers. - Az iskolai előkészítő növendékei papírszalvétákat cakkozott ki, mindenki a saját anyukájának.

2013. szept. 19. 11:37
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nem... nyelvtankönyv kell neked, nem szemüveg"


Igen, ebben igazad van. Mindenesetre köszönöm a magyarázatot:)

2013. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!