Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit és hogy tanuljak,...

Mennyit és hogy tanuljak, hogy meglegyen jövőre a felsőfokú angol nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Most megyek 10-be amúgy. A szókincsem nagyon rossz szerintem, hogy tudnám fejleszteni? Tanuljak ilyen tematikus szótárakból szavakat? Mennyit tanuljak naponta? Segítsetek légyszíves, írjátok le részletesen! :) Felpontozlak titeket!

2013. aug. 30. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd azzal, hogy leülsz és tanulod, van rengeteg féle könyv, amiben témák szerint össze vannak gyűjtve a dolgok.

Keress olyan könyvet, amiben le van írva a nyelvtan és vannak mellé feladatok is. Illetve nézz utána milyen feladatok lennének a nyelvvizsgán és olyanokat is oldj majd meg. Olvass angol szövegeket, szövegértést vagy csak könyvet. Illetve nézz angolul filmet, először csak magyarral, aztán ha jobban megy akkor angol felirattal.

2013. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, naponta hány órát kéne rászánnom?:)
2013. aug. 30. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Tematikus szótárból jó ha tanulsz de ahhoz még az is kell hogy folyamatosan ismételd a már megtanultat, és ne csak bemagold hanem a kiejtést is gyakorold.

Ha minden nap 20-30 szót megtanulsz akkor egy év alatt összegyűlik a megfelelő szókincsed.

Legjobb módszer szerintem a regényolvasás és kiszótárazása, úgy sokkal könnyebben megmarad az ember fejében ha szövegkörnyezetben tanul egy szót, és nem érzi nyűgnek a tanulást.


Felsőfokhoz már nem elég ha a feliratos filmekkel elboldogulsz, arra már felirat nélkül kell készülni.

2013. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy már egy ideje tanulok angolt, és hogyha pl nézek egy amerikai filmet, akkor nem értem meg, mert annyira hadarnak vagy nem tudom. :/ Többet megértek pl a tankönyves listeningből.
2013. aug. 30. 19:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem szoktál hozzá nem is fogod érteni, kb olyan 40-50óra filmnézés körül szokja meg az ember.
2013. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem is tudtam :)
2013. aug. 30. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:

6-10 ezer szó egy év alatt, több száz óra filmezés. Csak irigyelni tudlak!!!


Engem felpontoztak. Az az igazság, hogy különféle trükköket kell bevetni. Nem tudom a többiekkel mi a helyzet?

2013. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mire gondolsz?:D
2013. aug. 31. 09:13
 9/9 noemi4 ***** válasza:

Az angol nyelvtanát ától zéig, és akkor you good to go

[link]

de ha nem megy, magyarral is kezdheted

2013. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!