Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez mi? (Lent kifejtem) ANGOL

Ez mi? (Lent kifejtem) ANGOL

Figyelt kérdés
Have/has got, az a birtoklás. Ez oké. Valakinek van valamilye. De én már olyant is láttam pl: He has a cat. Ide miért nem kell a "got"? És ettől megváltozik a mondat jelentése? Ezt nem értem. Valaki elmagyarázná?

2013. aug. 5. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell a got.

Got-al:

I have got a pencil.

Got nélkül:

I have a pencil.

Szóval, a got az a get-nek a múlt ideje, ami több jelentéssel rendelkezik, én a get szót úgy fordítanám, hogy szerez, kap valamit. Lehet got-al, meg anélkül.

Szó szerint fordítva:

He has got a cat. - Ő kapott egy macskát. Vagy

He has a cat. - Neki van egy macskája.

He has(got, vagy anélkül) a cat. Neki van egy macskája. - Ő kapott egy macskát. Ugyanazt jelenti.

2013. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán have-el írásban van. Gottal meg beszélt nyelvben. Többnyire.
2013. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ian Catman ***** válasza:

A BRIT angolban eredetileg, az irodalmi (Oxford, stb.) angolban egyáltalán nem kell a "got", illetve ha van, más a jelentése.

A brit irodalmi angolban a have önmagában jelenti, hogy "van valamije", míg a "have got" a könyv szerinti Present Perfect, tehát kapott valamit (és most az megvan neki). Tehát az oxfordi angolban az "I have got a book" azt jelenti, kaptam egy könyvet (és most nálam van), míg az "I have a book" azt, hogy van egy könyvem.

A szlengben, illetve az amerikaiban terjedt el a have helyett a have got ugyanolyan értelemben. Ma már mindkettő elfogadott, de az "oxfordi" (vagy királyi) angol nem használja a have got-ot, csak a fenti P.P. értelemben. Amerikában mindegy, briteknél is a köznyelvben, a választékos nyelvben (és a nyelvvizsgán) van a fenti különbség.

2013. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, talán a harmadik válasz a leghasznosabb, de persze a többi választ is zöld kezeltem :)
2013. aug. 8. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!