Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri a 40 órás nyelvtanfolya...

Megéri a 40 órás nyelvtanfolyam 30 ezerért, ami Telcre készít fel, de én csak az őszi középszintű érettségire szeretnék készülni?

Figyelt kérdés
Szóval most vagy elkezdek járni angoltanárhoz augusztustól egy óra 2500 Ft kb 2x járnék egy héten, vagy elmegyek erre a tanfolyamra. Most nem szeretnék nyelvvizsgázni. Melyik éri meg jobban?
2013. júl. 23. 23:42
 1/7 A kérdező kommentje:
A tanfolyam 2 hetes, napi 4 óra.
2013. júl. 23. 23:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. A középSZINTŰ és a középFOKÚ nem ugyanaz. A középszintű angol nagyon gagyi, tényleg, arra bőven elég, ha annyit készülsz, hogy megoldod az előző évi feladatsorokat.
2013. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele. Azért mennék erre a tanfolyamra, mert ez olcsó és ha valakinek a nyelvvizsga megy akkor az érettségi is simán. Én olyan 90%-os érettségit szeretnék.Köszönöm a tanácsod, mindenképp megoldom az összes érettségi feladatsort.
2013. júl. 23. 23:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Így nem éri meg. Úgy megérné, ha le is nyelvvizsgáznál.

A TELC-nél nem teljesen ugyanazok a feladattípusok mint a középszintű érettségin. Ugyanígy voltam mint te, csak én felsőfokú előkészítőre mentem, de az 100 órás volt, és sokkal intenzívebb. Mondjuk ezzel a szókincsem fejlődött annyira, hogy a szövegértés jól sikerült, de a többi feladatrészhez nem adott sok pluszt. A nyelvtant egyébként is tudtam, a hallott szövegértéshez még kellett volna így is gyakorolnom, mert nem lett fényes.


Ebben az esetben, én inkább a heti kétszeri külön tanárt választanám. De te tudod. Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy egymagad felkészülj. Nem tudom milyen pluszt tud adni középszintű érettségihez egy tanár, az emeltet még megérteném. :)

Hidd el, ha kitöltöd az összes feladatsort, akkor nem fog semmi meglepetést okozni. Már szinte mindent elsütöttek a korábbi években.

2013. júl. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem 87% lett, úgy, hogy előtte 3 hónappal felsőfokúztam.

Sajnos a magnót elszúrtam kicsit, ezért húzta le annyira. :\

2013. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amennyire én tapasztaltam, ezek a gyorstalpaló tanfolyamok tényleg csak arra jók, hogy a nyelvvizsgára felkészítsenek, célzottan csak olyan feladatokat gyakoroltok amik ott vannak. Plusz tudást nem igen ad. Én is úgy mentem át egy ilyen után német nyelvvizsgán, hogy gyakorlatilag egy kukkot nem tudtam németül.
2013. júl. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Én is inkább a tanárt választom, mert úgy is majd emeltet akarok angolból és ha jól sikerült akkor megkapom a nyelvvizsgát is. Így meg ha nem jó a tanfolyam, akkor már nem tudok mit csinálni, mert előre be kell fizetni a pénzt. Napi 4 óra angol fárasztó, már a végén nem olyan aktív meg hasznos még 2 belefér, de 4... Hát a tanár a levélírásban segít, meg a beszédkészséget fejleszti. Elmondja honnan tudom, hogy mit kell beírni a use of englishbe pl. amikor magamtól kell beírni a hiányzó szót.
2013. júl. 24. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!