Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan bővítsem az angol...

Hogyan bővítsem az angol szókincsemet?

Figyelt kérdés
13 éve tanulok angolul, de körülbelül öt éve, mintha megtelt volna az agyam, és azóta hiába tanulok új szavakat, nem bírom megjegyezni őket. Amikor tanulom, utána egy ideig tudom, de, ha legközelebb találkozok velük, akkor megint keresnem kell a szótárban. Ilyen például, a purpose, vagy a burial,meg egy csomó másik. Annyiszór próbáltam megjegyezni, de mintha kitaszítaná az agyam. Van valami módszer,vagy trükk, hogy az új szavak, amiket megtanulok, a fejemben is maradjanak?
2009. okt. 21. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd: ha van néhány, amit kitaszít, akkor kitaszítja, na bumm. A legjobb módszer az olvasás, mindegy, hogy mit, nem kell szépirodalmat. Minél többször találkozol egy szóval annál nagyobb az esélye, hogy megjegyezd. Ha módod van rá, akkor persze jó, ha élőbeszédben is tudod használni vagy levelezni.
2009. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvest választ. Talán épp ezért nem sikerül megjegyezni, mert túl görcsösen akarom megtanulni.
2009. okt. 22. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem sokat segített hogy angol számokat hallgattam és szótáraztam
2009. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is az olvasást és az eredeti nyelvű filmeket ajánlom angol felirattal. Ott mivel képben vagy a filmmel kapcsolatosan ki tudod következtetni is a szavakat. Én pont most fejlesztem a szókincsemet, de hálistennek nekem jó agyam van hozzá úgyhogy elég hozzá egy jó vastag angol-magyar szótár és esténként pár óra tanulmányozás.
2009. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!