Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szintfelmérő kitöltése kötelez...

Szintfelmérő kitöltése kötelez valamire egy nyelviskolában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amennyiben valaki megír egy szintfelmérőt egy iskolában és nem ír alá csak egy tájékoztató papírt, az nem kötelezett semmire?

A történet, bocs, ha kicsit hosszú: Érdeklődni szerettem volna egy tanfolyam típus iránt az egyik suliban, nem beiratkozási jelleggel csak érdeklődéssel, hogy indul-e illetve az óra számot és természetesen a pontos árat, ezek sajnos nem voltak a honlapján feltüntetve az iskolának.Ők azt mondták, hogy ezt személyesen egy szintfelmérő után beszéljük meg..

így megírtam a felmérőt és persze felvilágosítást is kaptam, ám úgy "vették", hogy rögtön oda is fogok járni.. így is beszéltek velem.. /nagyon aranyosak egyébként és első ránézésre egy jó iskola/

Kaptam egy új időpontot még egy szintfelmérőre, mert az első nem lett jó szerintük,visszább soroltak, holott már nemrégiben fejeztem be többszintű teljes tanfolyamot egy magasabb szinten és nem volt gond az ottani tanár szerint és teszt szerint,egyébként nem tudom, hogy ronthattam ezen a szintfelmérőn olyat amit már tudok.:(... ám jól meggondolva az ő szintbesorolásukat és így az ajánlatukat, amihez plus kötelező órákat is vennem kell előtte náluk..:( ami nem teszik..mert csak így lehet náluk egy szintet végezni, úgy döntöttem, hogy nem szeretnék hozzájuk járni és őszintén egyik iskolába sem és jelenleg magántanárhoz sem,hanem egyedül otthon szeretnék tanulni a már felépített tudásomhoz hozzá.. másnak is ment és sikeres vizsgát tett. Sajnos már nagyon sok pénzt adtam így ki egy nyelvsulira az egyik szintig és utána a magántanárnak akivel nem vagyok megelégedve, és aki azt mondta,ahogy szintén a korábbi suli tesztje is,hogy kettővel magasabb szinten van a tudásom, mint az itteni teszt alapján. A most megnézett suliban nem írtam alá csak egy tájékoztató papírt...hogy tájékoztatást kaptam.. ám sajnos bánt a lelkiismeret, hogy megírtam a szintfelmérőt és beígérkeztem egy új tesztre... nem szoktam ilyet csinálni..de ez így hogy újra fizessek olyat amit már egyszer és nem rég fél éven belül elvégeztem, így átgondolva nem szeretném.. volt már valaki így, hogy SZINTFELMÉRŐ után még sem ment az adott suliba tanulni?


Bocsánat, hogy hosszú lett...



2013. júl. 10. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem olyan nagy dolog. Hívd fel őket, hogy lemondanád a következő teszt időpontját, és köszönted szépen, de közbejött valami.
2013. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a nyelvsuliban való tanulást nem bántam meg, ne így értsétek, nem azt mondom, hogy a suliban való tanulás rossz!Arra szükségem volt, és őszintén addig haladtam is, a magántanárnál már nem... nekem így fordítva volt, mint másnál.. :(
2013. júl. 10. 21:50
 3/8 A kérdező kommentje:

Hú láttam, is hogy válaszoltál! Köszönöm! Tudom ezt fogom is tenni, csak bánt... nem szoktam ilyet csinálni..

köszi a választ:)

2013. júl. 10. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


1) Szerintem kevésbé bántana, ha előtte átgondolnád párszor, hogy manipulálni akartak, és elvenni a pénzed (ha abszolúte abból a szemszögből vizsgáljuk a helyzetet, amelyet a kérdésben felvázoltál)


2) Nem akarlak meggátolni abban, hogy úgy tanuld a nyelvet, ahogy te szeretnéd, számomra egy nyelv egyedül való tanulásában az a legnehezebb, hogy jóval kisebb a motiváció, hiszen szinte nincs semmilyen kényszer sem, ebből a szempontból én jobban preferálom a nyelviskolákat. Plusz észrevehetően romlottak a verbális készségeim ezen a téren.


3)Érdemes lenne máshol is szintfelmérőt írnod, még ha nem is nyelvsulinál, biztos vannak a neten is ilyenek. Csak azért mondom, mert alapvetően vélelmezem, hogy a nézőpontod helyes, de nem zárható ki a komplementere sem (azaz nem feltétlenül biztos, hogy azon a szinten vagy, mint amelyen gondolod).


Kérlek a harmadik pontot ne vedd sértésnek, csak objektív véleménynek.

2013. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen nyelvről van szó, és abból milyen szinten vagy jelenleg?

2013. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók! Köszönöm a válaszaitokat!!!


Egyébként angol középfokú vizsga felkészítőre jártam, azon is túl vagyok egyszer.. A szinteket teljesítettem előtte és próbáltam így azóta a középfokú nyelvvizsgát,egyszer eddig..fél éve volt kb., nem sok hiányzott:(, ezért gondolkodtam azon, hogy lehet jó volna a felkészítőt még egyszer lejárni máshol..a korábbi két tanárnő visszajelzései alapján....:( így nem kéne szerinte sok a középfok vizsgájához.. Mivel sajnos pénzügyileg sem állok a helyzet magaslatán egy bővebb sulis/tanáros tanuláshoz amit ajánlottak, így most otthon szeretnék akkor egyedül felkészülni, van nyelvkönyv is amiből készülök újra... Crambidge:English Grammar in Use...középfok előtti és középfokúja.. kék nagy színes rajzokkal, elég jónak tűnik :), a szóbelire pedig ahogyan eddig ajánlották sok helyen.. mint itt is sokan... filmek, rádió, 5 perc angol, magnós feladatok a neten... talán menni fog!!!! Köszönöm még egyszer!

2013. júl. 12. 13:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként folyamatosan angolozom a vizsga óta, igaz egy új vizsgára készülve... lehet, hogy felejtettem a nyelvtan egy részét mert az ami rossz lett pont nem volt a feladatokban... Sziasztok!
2013. júl. 12. 13:35
 8/8 A kérdező kommentje:
elfelejtettem.... bocsánat... többet nem rizsázok ígérem...
2013. júl. 12. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!