Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes japánul tanulni...

Érdemes japánul tanulni munkalehetőség szempontjából?

Figyelt kérdés

Nem divatból szeretném elkezdeni és annyira nem is érdekel.

Japán származású vagyok, a fél rokonsággal csak így tudnék beszélni, mivel az idősebbek angolul csak makognak.

Az embereknek is az első kérdések között van hogy tudok-e japánul, majd sajnálkoznak és kioktatnak, hogy mi az, hogy nem beszélem.

Szóval ha már tanulnám, lenne valami egyéb haszna?

Nem tudom mit lenne érdemesebb tanulni ami nem kerül sokba, szakképzés, tanfolyam, nyelv? De mi? Angol felsőfok, vagy valami más?

Ha beszélném a nyelvet nagyobb eséllyel tudnék kiköltözni is, mondták már, hogy menjek, csak 0,1 nyelvtudással nem nagyon merek.



2013. jún. 7. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez olyan hülyeség. Én is félig más származású vagyok, és rajtam is csodálkozik mindenki, hogy miért nem beszélem azt a nyelvet. Hát egyrészről mert még kiskoromban eljöttünk onnan, másrészről mivel orvosnak szeretnék menni, így van elég sok más dolog, amit tanulnom kéne, nem pont azon jár még az eszem, hogy azt a nyelvet is tudni kéne. Jó, nem mondom, hogy egyszer nem tanulom meg, mert jobb a megélhetés ott, és lehet, hogy kiköltözünk még oda.

Kérdésedre visszatérve szerintem megéri, már mindenhonnan csak az angol és a német jön elő, úgyhogy azokat alkalmazzák már nagyon sok helyen, akik tudnak valami kevésbé ismert nyelven is, és nem hiszem, hogy a japán olyan nagy divat lenne itthon.:)

2013. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én már túl vagyok a diplomán, épp emiatt gondolkoztam a nyelven mert Magyarországon sajnos nem sokra megyek, fizetés 0 rengeteg melóért, emiatt is csodálkoznak, hogy "japánként" mi a fenének szopok itt. Fordító gondolom nem leszek, alap-közép nyelvtudással meg max. bevágódni lehetne valami cégvezetőnél...

Szóval vagy angolul tanulok és megyek az évfolyamtársaim után Amerikába-Angliába, esetleg a némettudásomra gyúrok rá.

De ha már japán vagyok, lehet megérné odaköltözni, ott legalább rokonok is vannak. Bár az akad Ausztráliában és Amerikában is.

2013. jún. 7. 19:37
 3/9 anonim válasza:
100%
Ausztrália, az ahova érdemes kiköltözni ha megteheti az ember
2013. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Mi lenne, ha filózás helyett egyszerűen neki állnál japánul tanulni? Persze, hogy megéri tanulni, mi a fenéért tanulná világszerte több millió (nem japán) ember?
2013. jún. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sokan divatból kezdik el tanulni, Magyarországon is nagy divat lett, ezzel is sokan megkeresnek, hogy tanítsam már nekik a nyelvet. Na de én sem beszélem.


Annyi időm nincs, hogy japánt is és valami mást tanuljak, lehet hasznosabb lenne a felsőfokú angol, vagy mondjuk egy posztgraduális képzés. Középfokú nyelvtudásnak lenne valami értelme?


Anyum gondolkozott az Ausztráliába költözésen, az ott élő rokonoknak bejött, de állítólag elég nehéz normális munkát találni és le is néznek mint "vendégmunkást" - de ha találsz munkát, akkor megfizetnek.

2013. jún. 8. 15:20
 6/9 anonim válasza:

Én egy időben tanultam a németet és a románt.

Németországban laktunk akkor, a párom rokonai, és azok barátai románok. Nehéz volt elkezdeni, mivel otthon angolt tanultam, de nem feszültem neki rendesen soha.

A németek többsége jól beszél angolul. De én még is 2 másik, számomra teljesen új nyelvet választottam.


Szerintem kezdj el japánul tanulni és közben gyúrj rá az angolra.

Egy olyan nyelv amit nem csak könyvekből fogsz tanulni, hanem hallod is, mert a rokonok beszélik, sokkal jobban és gyorsabban fog menni.

2013. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itthon van vele munkalehetőség, több japán cég is van magyarországon, ahova tolmácsot, kapcsolattartót keresnek, de tanárként is jól lehet keresni - egy 45 perces japánóra 5.000 ft alsó hangon végzett tanártól.


A dolog árnyoldala viszont az, hogy használható szintű japántudáshoz min. 3 év kemény tanulás kell, de inkább több. Én japán szakon végeztem, nem hülyeséget beszélek. Ez nem német vagy angol, hogy egy év után középszinten csacsog az ember.

2013. jún. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A németek többsége jól beszél angolul."


Jártál már Németországban? Mert én kint élek, és ez nagyon nem így van.


A kérdezőnek:

"Ha beszélném a nyelvet nagyobb eséllyel tudnék kiköltözni is, mondták már, hogy menjek, csak 0,1 nyelvtudással nem nagyon merek."


Ha van kint rokonod, akkor a nyelv nélkül is ki tudsz költözni, ha nincs, akkor nyelvvel is kb. esélytelen, ugyanis Japán vízumköteles, a kiköltözéshez pedig munkavállalói vízum kell, amihez pedig kint használható szakma+nyelvtudás és itthonról előre lefixált munkahely kell, amit megsúgom, protekció nélkül sajnos nem fogsz találni. Kb. annyira nehéz Japánba kiköltözni, mint az USÁ-ba.

2013. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igen jártam, dolgoztam is ott. Nem a hasamra csaptam, tapasztalatból beszélek.

6-os voltam.

2013. jún. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!