Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készültetek fel német...

Hogyan készültetek fel német középfokú nyelvvizsgátokra?

Figyelt kérdés

Év végén megyek, és szükségem lenne néhány tanácsra, hogy hogyan gyakoroltatok. Pl. olvasás-fordítás meg hasonlóak.

Mindegy, hogy melyik típusú nyelvvizsgára. Köszi.


2009. okt. 5. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
BME-re átnéztem az összes nyelvtant egy nyelvtant összefoglaló könyvből, megtanultam a témákat, és gyakoroltam a típus feladatokat BME-s gyakorló könyvből. meglett:) ez tavaly novemberben volt, most novemberben angolra megyek, ugyanígy:I 17/L
2009. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha a zertifikatosra mész,akkor könnyű a dolgod,mert csak 5 téma van,míg a BME-sen kb.17. A tételt a zertisnél te választod ki,hogy ott melyiket akarod elmondani és utána a beszélgető partnereddel kérdezgetitek egymást a témáitokkal kapcsolatban.Van egy olyan rész,ahol szöveg összefoglalás van.Itt a lényeg az,hogy 2-3 mondatot(ami fontosabb) ki szedsz a szövegből,azt elmondod.A nagyobb hangsúly inkább a te véleményeden van.Aztán van még egy párbeszéd,ami szintén könnyű.


Az írásbeli részre írj leveleket.Általában állást kell megpályázni vagy egy panasz levelet kell írni.Az állás megpályázás a könnyebb.

Az olvasás készségnél:keress német szövegeket,és próbálgasd megérteni,hogy miről szólnak.

A hallás készségnél:hallgass német szövegeket.


De vannak nagyon jó nyelvvizsgára felkészítő könyvek és tudok adni egy internetes címet is,ahol tudsz gyakorolni.


[link]

[link] (itt regisztrálni kell)

2009. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
KÖszi! Sokat segítettél!
2009. okt. 6. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Én még előtte állok. Hamarosan elkezdek egy tanfolyamot, majd után vizsgázok. Remélem jó lesz a tanár és a többi diák is komolyan akarnak nyelvvizsgát, tehát nem fogják hátráltatni az oktatást.

Emellett keresek levelezőpartnereket neten, velük próbálok majd gyakorolni, és olvasok majd német híreket-cikkeket. Ezeket a világhálón el lehet érni, nem kerül pénzbe :) csak a tanfolyam :S de az sajnos kell, mert egyedül nem menne, nem tudom rávenni magam a tanulásra :( ez van

2009. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!