Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szoktatok nyelvet...

Hogyan szoktatok nyelvet tanulni? (és milyen nyelvet tanultok ill. beszéltek? )

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 20:50
 1/2 anonim válasza:

A legalapabb nyelvtanon és párszázas szókincsen át kell rágni magad, ez pár hónap alatt megvan, aztán OLVASNI és (pl hangoskönyvet) hallgatni az adott nyelven - nekem ez jött be. Kezdetnek jók az ilyen egyszerűsített olvasmányok, aztán szerintem érdemes fiataloknak szóló könyveket - kevesebb leírás, egyszerűbb nyelvezet, elég pörgős cselekmény. Az a lényeg, hogy maga a könyv érdekeljen, akkor fogod olvasni. A hangoskönyvet meg jó pl utazás közben, ha alig érted vagy nem is figyelsz rá igazán, akkor is szokja a füled az adott nyelv dallamát, ritmusát, na meg sokszor a kiejtésre is ráfér ez a kis plusz segítség. Ahhoz meg, hogy aktivizáld is a nyelvtudásod:

egyrészt a megismert mondatszerkezetekkel, szavakkal, kifejezésekkel ÍRJ MONDATOKAT, szövegrészek tartalmát próbáld meg röviden összefoglalni (nyilván az adott nyelven :P ) másrészt meg nagyon-nagyon hasznos, ha egy barátoddal rendszeresen kommunikálsz ezen a nyelven. Eleinte hosszabbak lesznek a hallgatások, de belejön az ember egy idő után a hiányzó szavak körülírásába, és a beszédgyakorlás is eszméletlen hasznos, na meg motiváljátok egymást.

(magyar :D, angol elég tisztességesen, olaszul kicsit, latinul passzívan)

2013. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

nálunk az is szokás még, hogy a lakást telematricázzuk szavakkal - kicetlizzük az ajtóra, szekrényre, plafonra, asztalra, könyvre stb stb, hogy mi az, hűtőre hogy "kiveszem a kaját, mert éhes vagyok" "van még itthon tojás?" stb stb az adott nyelven. Tök jó, mert egyrészt az ötvenezerszer látott szavakat megjegyzed, másrészt az a néhány mondatszerkezet is jó mélyen bevésődik. Egy időben az ilyen semmihez nem kötődő új szavakat a lépcsőkorlátra ragasztottam, fölfele-lefele mindig meg lehet tanulni egyet. (lépcső híján válassz egy tetszőleges ajtófélfát).

Ja, és mondatban tanuld a szavakat!!! Semmire nem mész egy magányos szóval, ha emlékszel is rá, nem lesz meg, hogy milyen szituációban lehet használni, nem csak a magyar mondatok esetlen tükörfordítása a cél. Ha meg jellegzetes mondatokat írsz ki, akkor egyrészt kontextusban könnyebben megjegyzed a szót is, másrészt lesz egy kész mondatod, harmadrészt egy fél pillanat alatt átalakítható mondatvázad, szerkezeted, amit sokszor fogsz még használni.

2013. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!