Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó angolosok! Nektek egy...

Jó angolosok! Nektek egy A/4-es lapon, kb 70 sor szöveget (másfél oldal) mennyi ideig tart megtanulni, ha csak 1-2 mondatot hagytok ki?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok rossz angolos, de bevallom, 2 napja tanulom, és nem magolok, csak annyi új infó van benne, hogy nem igazán hagyhatok ki semmit sem. Ilyen terjedelmű szövegre még nem igazán van ráállva az agyam, mert sosem tanultam konkrét tételeket angolból, de szerintem a 2 nap sok, még ha úgy tanulom, hogy mondatról mondatra, akkor is. Ha szoktatom magam a szövegtanulásra, akkor ez egy idő után könnyebb lesz?

2013. máj. 12. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így tanultam,aztán kiderült,hogy nincs nagy tehetségem a nyelvekhez,csak épphogy nem ugatom meg. Abba is hagytam,amint lehetett,más szakra mentem. Egyik barátom viszont úgy tanult oldalnyi szövegeket,mintha magyarul olvasta volna,azonnal visszamondta szó szerint,és átültetve a lényegét is,angolul is,magyarul is,ahogy akarta,na ő ma tolmács külföldön százezrekért.
2013. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nekem eddig minden ment az angolban, csak olyan nem sűrűn volt, hogy összefüggő szöveget mondatonként megtanultam. Bele lehet ebbe szokni, vagy akkor tényleg nincs hozzá érzékem, ha ez a része nem megy? Mert a tartalmat én is simán visszamondom, de meg kell tanulnom az új szavakat és az új dolgokat, nem hagyhatok ki belőle semmit sem.
2013. máj. 12. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Kezdjük azzal, milyen cucc ez. Kompozíció? Iskolai anyag? Miért kell szóról szóra megtanulni? Miről szól (már ha sok új infó van benne)?


Őszintén szólva fogalmam sincs, mennyi idő alatt tanulnám meg, ha rászánnék sok időt, pár óra max., nem lenne sokkal több, mint magyarul, de ezt nem egyszerre kell, hanem nap mint nap átismételni.

2013. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!