Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha alapfokon beszélek németül,...

Ha alapfokon beszélek németül, akkor középfokig eljuthatok egyedül?

Figyelt kérdés
mert úgy néz ki, gimiben franciául és portugálul/olaszul fogok tanulni, és abbahagyom a németet, de azért szeretném folytatni... egyedül sikerülhet?
2009. szept. 30. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Sikerülhet. Én teljesen kezdő szintről tanultam meg teljesen egyedül a középfokú nyelvvizsgáig. Tanulni kell sokat, meg szerezni anyanyelvi barátokat.
2009. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi:)

és hogyan szerezhetek anyanyelvi barátokat?

2009. szept. 30. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
chat, levelezőpartnerek.. Vannak normális emberek is, akikkel tényleg lehet barátkozni. Vagy a sulidnak talán vannak német kapcsolatai
2009. szept. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Rengeteg jó nyelvkönyv van és neten van egy csomó jó oldal, amik elmagyarázzák a nyelvtant, példákon keresztül begyakoroltatják. Emellé tanulgatsz szavakat, olvasol-fordítasz, keresel 1-2 partnert, akikkel irkálsz különböző témákról, szerintem meglehet. Ha elakadsz, nyáron be tudsz iratkozni egy 4-5 hetes kurzusra, ami biztosan felhoz középszintre és le tudod tenni a nyelvvizsgát ha ez a cél. Csak gyakorlás kérdése
2010. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

külföldiekkel itt chatelhetsz:

weblin (le kell tölteni - ingyenes)

2010. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!