Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy 90 órás német tanfolyam...

Egy 90 órás német tanfolyam az mennyire képes megtanítani a nyelvet?

Figyelt kérdés
Azt írták, hogy kezdő szinttől és heti 2x4 órásra tervezik...
2013. máj. 11. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Az még úgy semmi. Vagyis én a kezdő tanfolyamon még nem sokat tanultam, a következő már ért is valamit.
2013. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alap dolgokat meg tudsz vele tanulni, alap nyelvtant, alap szókincset, de az alapfokú nyelvvizsgához még kevés. Könnyű szövegeket, párbeszédeket megértesz vele szóban, korlátozott témában tudsz beszélgetni, rövid levelet, szöveget meg tudsz fogalmazni és le is tudsz fordítani.

Mi a cél? Úgy könnyebben tudunk segíteni és tanácsot adni milyen könyvből tanulj, mire figyelj, stb..

2013. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljesen 0-ról kezdeném. Tehát soha életembe nem tanultam. Nagy céljaim nincsenek vele. Nagyjából annyi max., hogy ha olyan területre keveredek akkor valamennyire megtudjam értetni magam ha valami kell vagy valami bajom van.
2013. máj. 11. 19:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem arra jó, amire te akarod használni. Vagyis már nem fognak tudni eladni, ha kimész német nyelvterületre :D
2013. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van, a szavak pedig majd jönnek maguktól. Az adott területen a legkönnyeb szókincset bővíteni és gyakorolni. Csak el kell indulni, ott pedig merni kell kinyitni a szádat a fejlődés érdekében.
2013. máj. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt írták nekem mikor rákérdeztem, hogy alapszintig náluk van kb. 5 szint. /5. az alap/ És ez kb. a 3-as. Onnantól ha folytatom magamtól a németet mennyire lehet, mennyire könnyű tanulni?


Úgy gondolom, hogy a nyelveknél leginkább a kiejtés szokott az lenni, hogy segítség kell mindenkinek. De az meg főleg az elején.

2013. máj. 13. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyilván az első órákon tanuljátok az ABC-t, a speciális betűk kiejtését (sch=s, s=sz, z=c, ch=h, v=f, w=v, ß=dupla sz, ä=é, stb.) majd a számokat, színeket, hétköznapi tárgyakat, der-die-das, igeragozás, jelen idő, első múlt, második múlt, jövő idő, melléknévragozás. Ha ezek nagyjából megvannak, már lehet rájuk alapozni.

szavakat magadtól is tudsz tanulni, az igék múlt idejét otthon is ki tudod nyotatni, néhány óra alatt meg tudod tanulni, sok gykorlással rögzülni is fognak. Ha már tudsz múlt időben beszélni, az már fél siker :)

Lehet kapni speciális szótanuló könyveket, akár gyerekkönyveket is a kezedbe vehetsz, mert még azokban is lesznek számodra új dolgok.

Szorgalom és elhivatottság kérdése, sok-sok türelmet és kitartást kívánok hozzá!

Nem könnyű nyelv, de mindig könnyebb lesz, és egyre többet érsz vele, ez lebegjen elötted ;)

2013. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!