Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem sikerült a középszintű...

Nem sikerült a középszintű angol érettségim, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem sikerült az angol érettségim, pedig olvastam érettségi előtt, hogy sokak szerint mennyire könnyű és emiatt most olyan hülyének és elkeseredettnek érzem magam.

Ez volt az utolsó reményem, hogy, mint egyedül gyerekeket nevelő nő diplomát szerezzek.

De nem jött össze, és ez nagyon bánt.:-(


2013. máj. 10. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Na vegyük szépen sorban a problémákat. Egyrészről mert van egy angol érettségid, még nem leszel diplomás nő! Ahhoz előbb tán valami egyetemet kéne elvégezni, ahova természetesen fel is kell, hogy vegyenek... Aztán hogy most nem sikerült az nem azt jelenti ám, hogy vége az életednek! Meg lehet próbálni jövőre is. Ha ennyire akarod, akkor semmi akadályát nem látom annak ,hogy jövőre is tegyél egy kört. Tavaly 3 ponttal csúsztam le az orvosiról, első gondolatom az volt, hogy majd jövőre (tehát most). Nem pedig az, hogy kész vége a világnak. Nem szabad ilyen pesszimistán hozzáállni az élethez. Csodálkozom is egyébként, ha egy gyereket nevelő felnőtt nő vagy, akkor jogosan gondolok arra, hogy kaptál már egy-két pofont az élettől, mégis sikerült talpra állni, vagy tán tévedek? Igen is tessék jövőre újra megpróbálni és újra felvételizni, nem vagy egyedül, mert nagyon sokaknak nem sikerült elsőre, másodszorra sem, de mégis megpróbálják, mert akarják!
2013. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

"Ez volt az utolsó reményem, hogy, mint egyedül gyerekeket nevelő nő diplomát szerezzek."


Nagyon nagy tévedésben van. Mit gondol, mindenkit felvesznek akinek érettségije van? És talán még el is kéne végezni. Amúgy és ez tényleg csak a szerény véleményem, aki egy nyelvi érettségit nem tud lerakni az az első félévben kiesik egy komolyabb egyetemről.

2013. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is, az angol érettségihez még jön egy szóbeli is, ami javíthat az eredményeden. Még semmi sincs veszve!


Én is rosszabbat írtam, mint amit elvártam volna magamtól. Keseregtem néhány órát, és megy tovább az élet, tanulok a szóbelire. Ha nem sikerül (számomra) elfogadhatóra, akkor ősszel javító érettségizem, vagy még többet készülök, és elmegyek emelt szintűre.


Ha lehet egy tanácsom a "pedig olvastam érettségi előtt" kapcsán: nem elég olvasni. Ha nincs lehetőséged kinyomtatni, akkor online gyakorold az érettségi feladatokat. Mivel csak típusfeladatok vannak az érettségin, ha begyakorlod őket, akkor nem ér meglepetés. (Én minden nap olvasok angolul min. újságot, de az nem az érettségire készít fel.)


Egyébként az angol érettségi hogy függ össze a diplomával?A nyelvvizsga és a diploma között több kapcsolat van.. Érettségi után még egy főiskolát/egyetemet is el kell végezni.

2013. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a kérdező arra értette, hogy: "Ez volt az utolsó reményem, hogy, mint egyedül gyerekeket nevelő nő diplomát szerezzek. ", hogy nem lesz több lehetősége érettségizni és nyelvi érettségi nélkül nem mehet egyetemre.


De miért? Jövőre újra le lehet tenni. Mi az akadálya?

2013. máj. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Eleve, nem bántásból, de a középszintű tényleg nagyon egyszerű volt. Másodszor, egy diplomához nem elég egy középszintű, hanem egy nyelvvizsga kell hozzá, szóval ha ez nem sikerült, akkor gyúrj még rá egy kicsit és menj nyelvvizsgára.
2013. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
WTF?Csak úgy megsúgom hogy középszintű angol érettségire nem adnak diplomát.Oda egy középfokú nyelvvizsga is kéne ami pedig köztudottan nehezebb mint az érettségi.Úgy hogy szerintem kicsit gáz hogy ez sem sikerült...De megpróbálhatod jövőre is mert hát miért ne?
2013. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tegnap egy kissé kiborított a kudarc, de nem adom fel, ha nem sikerül bejutnom egyetemre vagy, ha sikerül, de nem tudom elvégezni, akkor sem készülök ki, mert nem lehet mindenki diplomás!

Tényleg köszönöm szépen a válaszokat, mert sokat segített!

Üdv mindenkinek!

Lilla

2013. máj. 11. 07:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!