Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Horvát nyelvvizsga mellé van...

Horvát nyelvvizsga mellé van értelme megcsinálni a szerb nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Felsőfokú horvát nyelvvizsga mellé van értelme megcsinálni a szert felsőfokú nyelvvizsgát is vagy csak pénzkidobás? Nagy különbségek nincsenek A szerb nyelvvizsga gondolom cirill betűkkel lenne (ez logikus). Véleményekre vagyok kíváncsi, van-e értelme 2 szinte ugyan olyan nyelvből a nyelvvizsgának munkavállalás, stb. szempontjából.

Köszi



2013. máj. 6. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van értelme.

Ki tudja mikor veszed hasznát.Végül is jobban mutat 2 nyelvvizsga, mint 1. Gondolom hogy van mögötte tudás.

Pláne ha mind2 felsőfokú.

Azt még hadd kérdezzem meg, hogy más nyelvből van nyelvvizsgád,vagy csak horvát?(gondolok olyanra hogy..angol,német,orosz vagy akármi)

2013. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Üdv. Relatíve kevés felkészüléssel szerintem menne , ugyanis kb 98%-bán hasonlít a horvátra. Azt a kevés különbséget kellene csak gyakorolni, plusz a cirill írást- olvasást elsajátítani. Más nincs, angol van tervben (egyenlőre középfokon), de elgondolkoztam ezen is. Később talán megpróbálom az oroszt megtanulni, de előbb inkább az angolt szeretném magasabb szinten.
2013. máj. 7. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen attól függ, hogy milyen jellegű munkát keresel. Mi a végzettséged, ha megkérdezhetem? Tudnillik, legtöbb helyen (legalábbis ahol normálisak...) nem a papír érdekli őket, hanem elbeszélgetnek veled mondjuk, és rögtön látják, hogy tudod a másik nyelvet is. Ráadásul ha szerbeknél vállalnál munkát, azok pontosan tudják, hogy a horvát ugyanaz a nyelv, tehát nekik felesleges papírral bizonygatnod, hogy az övékét is tudod.

Különben azt megmondanád, hogy mennyibe kerül egy horvát/szerb nyelvvizsga és te hol csináltad?

2013. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Üdv. Még nem végeztem, de mérnök informatikusnak hallgatok. Tudom, hogy nem a papír érdekli őket, ráadásul nem is kedvelem azt a népet (Délszláv háború miatt), csak hirtelen ötlet volt. A nyelv valóban kb. ugyan az, de az írás és olvasás teljesen más. Arra jutottam, hogy nincs sok értelme a dolognak, így hagyom a fenébe. Horvát felsőfokú C-t 2009-ben a PTE BTK Idegennyelvi Lektorátus (Pécs, de lehetett volna Pesten is) csináltam és 19.850,- Ft-ba került.

Igazából a nemrég szerbiában felfedezett nemesfémben gazdag területek miatt gondolkodtam el rajta, lehet, hogy lenne ott munkalehetősség a jövőben, de végül arra jutottam, hogy nem tudnék abban a környezetben élni/dolgozni...

2013. máj. 13. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi az infókat!

Hát igen, szerintem is mérnök informatikusként sokkal jobb lehetőségeid is lesznek, mint Szerbia, ezért inkább másik nyelvet válassz :)

2013. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem csináld meg!!!:) sok szerencsét!
2013. máj. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a szerbeken, akkor ne is vizsgázz le az ő nyelvükből.
2014. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!