Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha leteszem az emelt szintű...

Ha leteszem az emelt szintű nyelv érettségit 80% fölött akkor tényleg kapok mellé közép vagy felsőfokú nyelvvizsga bizonyítványt?

Figyelt kérdés
Valakivel beszélgettem erről de nem tudom hogy volt pontosan de valami ilyesmiről volt szó. Tényleg van ilyen?
2013. máj. 2. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most hogy van, de mikor én csináltam 4 éve akkor 60% fölött járt a középszintű nyelvvizsga. Nekem is így lett meg.
2013. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Beírják az érettségibe, hogy annak felel meg

(Nyilván külön papírt nem adnak róla)

2013. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

60% felett kell (mivel emelten 60%-től van az 5-ös minősítés). Középfokút kapsz.

Ha két tannyelvű suliba jársz és legalább 2 érettségi tantárgyból angol nyelven érettségizel, akkor kapsz felsőfokút. (ahogy én tudom)

2013. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezekről a törvényekről van esetleg valahol leírás? És mindenkinek ment a zöld :)
2013. máj. 2. 21:03
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve miért és mennyi pontot kapok így? 50 az emelt érettségiért és 28 a középfokú nyelvvizsgáért vagy hogy?
2013. máj. 2. 21:07
 6/9 A kérdező kommentje:
illetve fordítva is működik? Ha leteszek egy felsőfokú nyelv érettségit akkor kapok egy alap nyelv érettségit?
2013. máj. 2. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
középfokút kapsz, de szerintem nem 60%-tól, hanem 80%-tól. Emelt érettségiért 50 plusz pont jár, ha az elsődleges a szakodhoz ahová menni szeretnél (minden szakhoz általában két ilyen tárgy van), közép nyelvvizsga 28, viszont nyelvvizsgákra max 40 pontot lehet kapni, pluszpontnak is csak 100-at lehet összeszedni.
2013. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg ugyanarra a vizsgára plusz pontot

nem fognak duplán beszámítani

2013. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

60 %-tól kapsz az emelt nyelvi érettségi mellé egy középfokú nyelvvizsgával egyenértékű papírt.

Felsőfokút csak a kéttannyelvűsek szoktak kapni.

2013. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!