Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fordítanád angolra: Ő se...

Hogy fordítanád angolra: Ő se nem szép, se nem csúnya, nem bölcs és nem tudatlan?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 15:23
 1/3 doracell ***** válasza:
100%
(S)he's neither beautiful / good-looking, nor ugly; neither wise nor ignorant.
2013. ápr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%
beautiful = gyönyörű. NICE = szép.
2013. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 doracell ***** válasza:

Kedves Második Válaszoló,

Akár még igazad is lehetne: vannak esetek, amikor a 'nice' tényleg fordítható szépnek (is), pl 'a nice house / painting / car; nice weather / clothes' etc. Talán az egyetlen eset, amikor (önmagában) SEMMIKÉPP nem utal szépségre, az sajnos pont az, ha emberre használjuk. 'A nice person / guy / girl' lehet elképesztően csúf is akár, csupán kedvesnek kell lennie. A 'look' igével együtt használva már nyilván más a helyzet: 'Neither does (s)he look nice, nor is (s)he ugly,' sőt esetleg '(S)he looks neither nice nor bad' nyugodtan lehet a fenti mondat fordítása - az én ízlésemnek kissé túl van bonyolítva, de ez egyáltalán nem baj.

Ahogyan nem baj az sem, ha valaki nem jól tud valamit: csak az nem téved, aki nem is gondolkozik. Az sem feltétlen baj, ha valaki terjeszti a tévedését, vagyis ha pontatlan választ ad - szerintem talán mindannyiunkkal előfordult már. Azt viszont nem tudom ugyanilyen elnézően kezelni, amikor egy (viszonylag) jó választ valaki rosszabbra javít.

Javaslom egyébként, hogy olvasgasd a különböző szótárak példamondatait a 'nice' különböző jelentéseire:

[link]

[link]

[link]

[link] (stb)

2013. ápr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!