Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz kiejtés? Mi erről a...

Orosz kiejtés? Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én egy ideig tanultam oroszt de egy ideje nem foglalkozok vele.

De észrevettem hogy a kiejtésem egy kicsit jobb lett.Előtte se volt rossz,de most oroszosabb.

Szinte hallás után átveszi a nyelvem. Gondolok itt a césítésre és az orosz "h" igazi ejtésére. Ezeket már teljesen át is vettem.

Ha ezeket meghallja tőlem egy magyar beszéd közben,akkor észreveszi hogy ez igazi orosz kiejtés?Vagy csak annyit hall hogy nagyon jó?


Nem nagyképűség,hanem tényleg érdekel. Esetleg hihetik azt is hogy hibásan beszélek?

Azért is érdekel,hogy ha bárki hallja(orosztanárhoz is megyek majd nyáron szóval akár ő is) mit gondol.

Másik kérdés:A kiejtést elsajátíthatják ilyen jól azok is akikbe egy csepp nincs az orosz nyelvből,vagy nem?

Csak kíváncsi vagyok.



2013. ápr. 12. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ezzel. Én azt tapasztaltam, hogy a magyarok igenis észreveszik. Pl. Moszkvában amikor magyar diáktársaimmal voltam akkor meg is jegyezték hogy úgy beszélek mint egy orosz, pedig még nyelvvizsgám sincs, csak átvettem a kiejtést.

És igen, nem tudok róla hogy bennem lenne orosz vér, mégis elsajátítottam a kiejtést. Ez fül és fogékonyság, nem pedig származás kérdése.

2013. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Minél fiatalabb vagy, annál könnyebben elsajátítod az akármelyik idegen nyelvet. Az orosz ilyen szempontból még nem is nehéz egy magyarnak.

Nem függ attól, hogy van-e benned "orosz vér".


Tőlem volt, hogy megkérdezték, hol tanultam magyarul - viszont mióta nem élek ott és viszonylag keveset beszélek, szerintem sokat romlott a kiejtésem.

Egy magyar annyit vesz észre, amennyire ő tud. Ha ő jól tud, akkor észreveszi, hogy magyar kiejtésed van, német kiejtésed van. Ha nagyon hasonlít az oroszra, akkor meg nem tudja megmondani - ahogy egy orosz sem. Azért ők régebben hozzá voltak szokva, hogy ilyen-olyan köztársaságbeliek beszélték így-úgy az oroszt. :)

2013. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!