Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni németül?

Hogy lehet megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon nehezen tanulom a németet. De szeretnék megtanulni mert később szükség lesz rá. Tudnátok ajánlani módszereket? Hogy lehet bővíteni a szókincset? Vagy hát egyáltalán hogy érdemes tanulni? köszi előre is a válaszokat
2013. ápr. 1. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtanulás sajnos ilyen. Nincs kiskapu, nincs játék, senkinek nem könnyű szakavat tanulni. Leülsz és beseggelsz 20-30 szót. Aztán másnap is. Majd harmadnap is. És így tovább, amíg össze nem gyűjtesz 1000-2000 szót. Akkor már érdemesebb a nyelvtanra helyezni a hangsúlyt. Vannak 0-ról tanító könyvek, középiskolákban előszeretettel használnak ilyet. Olvasod, a feladatokat megcsinálod benne. Megpróbálsz fogalmazásokat írni magadtól, és megkérsz valakit, hogy javítsa ki. (Ha más nincs, akkor a magántanárod). Ha már tudsz beszélgetni, vannak szavaid, akkor keresel olyan helyzetet, ahol napi szinten tudod használni. Pl ügyfélszolgálatos munka ezen a nyelven, vagy egyszerűen kiköltözöl egy ilyen országba és ott keresed a közösségeket, a helyi adókat nézed és a helyi újságot olvasod.


Nem véletlenül lehet jól keresni 2-3 magas szintű idegen nyelvvel. Nagyobb szenvedés megtanulni jó szinten, mint tulajdonképpen akármelyik szakmát.

2013. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sztem témák alapján lehet elég jól tanulni

(Aki suliban már tanulta pár évig, annak később könnyebb,

mert már van "alap" szókincse) Az alap szókincsre pedig mindig lehet még"rakni" (bővíteni)

2013. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Járj csoportba vagy magántanárhoz

Mindenképp "játékosan" érdemes hozzáállni

2013. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat igazából tanulom már jó pár éve csak nehezen tanulom meg a szavakat,nem tudom mért de vhogy az angol szavakat hamarabb megtanulom németet meg órákig kell tanulnom és a mondat fordítással vagyok még bajban mikor magyarról németre kell nem mindig sikerül jól összerakni a mondatot, beszélni meg nem igen megy meg van mikor a tanárt sem értem mit mond :/
2013. ápr. 1. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!