Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent pontosan a C...

Mit jelent pontosan a C típusú nyelvvizsgával egyenértékű érettségi bizonyítvány?

Figyelt kérdés
Ez pontosan hány százalékot jelent az érettségi bizonyítványban?
2009. szept. 17. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem igazán. Szerintem a nyelvi emelt szintű érettségid min. 60%
2009. szept. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

60% az szerintem alap C.. valahány százaléktól pedig közép C, felső C pedig nem tudom hogy van-e, lehet hogy a 100% az, de nem vagyok benne biztos.

az a lényege, hogy az emelt szintű nyelvi érettségid felhasználhatod nyelvvizsga bizonyítványnak, ugyanazt jelenti mintha letettél volna egy alap/közép/felső(?) C-t.

2009. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 80%-tól közép C felsőfokot pedig nem fedi. Tehát a közép a legmagasabb szint. Azt jelenti, hogy egyetemeknél diplománál nyelvvizsgának számít, de felvételinél nem kapsz plusz nyelvvizsga pontot érte, csak az emelt szintű plusz pontját kapod meg.
2009. szept. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én júniusban érettségiztem angolból emelt szinten. A dolog mindössze annyiról szól, hogy ha 60%-nál jobbra sikerül az emelt szintű nyelvi érettségi, kapsz egy államilag elismert, középfokú, C típusú nyelvvizsgát. Alap- és felsőfokú nyelvvizsgát tudtommal nem lehet szerezni érettségivel. A nyelvvizsga-bizonyítvány pedig maga az érettségi bizonyítvány, amibe beleírják ezt pluszban, hogy van egy nyelvvizsgád. ^^
2009. szept. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha középiskolában emelt szinten érettségizel nyelvből és eléred a 60%-ot, akkor automatikusan megkapod az államilag elismert "C" típusú nyelvvizsgát (teljes középfokú nyv). Ezt azonban nem kapod kézhez, mint a nyelvvizsga bizit, de adnak róla papírt, amivel igazolni lehet.

Ha kéttannyelvű iskolában végzel, leérettségizel emelt szinten az adott nyelvből, plusz még 2 tárgyból teszel idegen nyelven érettségit, akkor megkapod az államilag elismert felsőfokú nyelvvizsgát, az is komplex, de arról sem adnak külön bizit, arról is csak igazolólapot kapsz.

De járnak értük a pontok, és elfogadják a diplomához.

Ezt a kiírást biztosan főiskolán vagy egyetemen olvastad, a diplomát csak nyelvvizsga letétele után adják ki, vagy ilyen papírokkal tudod kiváltani. Ha nem kérnek szakmai nyelvvizsgát, akkor megfelelnek ezek is, hiszen végül is megvan a nyelvvizsga az érettségi útján. A szakmait egyébként "kiváltja" az általános felsőfokú nyv.

remélem segítettem :)

2009. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!