Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtanulás. (? )

Angol nyelvtanulás. (? )

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és majdnem 4 éve tanulom az angolt.

Az angol nyelv tökéletes tudásához ezeknek a tudása kell:

-igeidők

-szókincs

-beszéd

-megértés

(ha valamit kihagytam akkor légyszíves javítsatok ki!!!)


Az ~igeidőket~ vagy megtanulom vagy nem. Azt CSAK tanulni lehet. Akkor azzal nincs gond.


A ~szókincs~ - emet fejleszteni kellene.Alapszinten tudom a szavakat ( vagyis remélem). Ezeket is tanulni kell és ismételni, hogy jól rögzüljenek és , hogy nem felejtsük el.


A ~beszéd~ - emmel az a baj, hogy keverem-kavarom a sorrendet és, hogy nem tudok folyamatosan beszélni.Nem nagyon megy.


A ~megértés~ a legrosszabb. Gyorsan beszélnek, nem tudom követni, nem tudom a szavakat...:| Nem megy.Nézek angol nyelvű műsorokat.


-Szeretnék TÖKÉLETES angolt tudást!

-Mit kell tennem?

-Ennyi elég egy angol nyelvhez?

(hirtelen nem jutnak eszembe azok amiket kérdezni szerettem volna :''( )



Fejleszteni szeretném teljesen tökéletesre.

Úgy szeretnék angolul beszélni mintha az lenne az anyanyelvem.



Segítsetek! Mit kell tennem? Írjatok le mindent amit csak lehet!!!



2013. márc. 17. 11:03
 1/9 anonim válasza:
Szerintem csak akkor fogsz úgy beszélni angolul mintha az anyanyelved lenne, ha külföldön fogsz élni, tanulni vagy dolgozni. Az igeidőkön kívül sok olyan szerkezet van az angolban amit tudnod kell pl. a nyelvvizsgához. Vegyél egy olyan könyvet amiből egyedül saját magad tudsz tanulni, vagy járj magánórákra ha van rá pénze a szüleidnek. 17/L
2013. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Külföldön szeretnék élni, de az még messze van :(


Nincs pénze a szüleimnek ilyenekre.:(



Addig is hogyan csiszolhatom tökéletesre?


Most szeretnék megtanulni nagyon jól és majd 4 év múlva elkezdeni másik nyelvet.


Kérleeeeeek segítsetek! Annyira szeretnék tudni angolul.Bennem van az akaraterő!

2013. márc. 17. 12:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit nevezel tökéletesnek?


Anyanyelvi szint? Ahhoz sztem ott kell születni.

De 13 évesen elegendően fiatal vagy ahhoz hogy elérj egy viszonylag magas szintet.


De ehhez semmiképpen sem elég az állami nyelvoktatás kis-pályája (vagy inkább sziszifuszi kényszerpályája).


Ámbátor azt sem jelenti hogy vért kellene izzadnod a nyelvtudásért. Lehet azt szórakozásként is csinálni.


Csak 1 tipp: kezd el pl. hallgatni és olvasni a micimackót angolul. Ha érdekel írj privit:

Vagy bármilyen audio bookot amit szívesen hallgatsz...

2013. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Micimackót? Úristen-.-"
2013. márc. 17. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a bajod a Micimackóval?

Sokan 17-18 évesen olvassák el és értik meg az igazi humorát és mondanivalóját...

De válasz magadnak nyugodtan olyat ami érdekel én csak ajánlottam valamit...

2013. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Figyelj,én 16 vagyok,2 éve voltam nyelvvizsgázni (B2angol) és igenis sokat segít,ha mesét nézel,én mondjuk nem micimackót néztem,de nagyon sok mesét megnéztem angolul. És igenis segít,ezeket a meséket felírat nélkül is tudod nézni,mert lassan beszélnek,érthetően és nem bonyolult szavakat/kifejezéseket használnak. Hiába szeretem a horrort meg a krimit ha azt filmben csak felírattal tudom nézni és azt is alig,mert fél percenként történnek az események és hadarnak.

Most ezeket a gosspigirl,pretty little liars, carrie diary ilyesmiket is lehet nézni felírat nélkül,mert ezeket is lehet érteni,bár néha kifog rajtam:)


Én angolból mindig is képtelen voltam leülni és tanulni.. talán mikor elkezdtem tanulni az angolt akkor leültem és bepics*ztam a szavakat,de azóta egyszer se. A nyelvtan elég logikus,nem egy bonyolult (persze van ami már az,de abba én még nem merültem bele) elég ha órán odafigyelsz a tanárra,ha valamit nem értettem hazafelé még átfutottam a füzetet plusz sokat segít ,hogy van lektori órám, ha neked nincs akkor keress valakit akivel tudsz angolul(CSAKIS!) angolul beszélni,mert az nagyon sokat segít nekem is. És ha nem tudsz egy szót akkor körül kell írni,angolul és segít a megértésben is.


Szerintem tök klassz,hogy így megakarsz tanulni,de állj már ilyen görcsösen a dologhoz,kicsit vedd lazábbra. 12 évesen minden álmom az volt,hogy ennyi idősen nézhessek angolul filmeket és folyékonyan beszéljek angolul:)


Sok sikert;)

2013. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Angol feliratos interjúk? (ezeket addig nézzem amíg nem értem meg és az idegen szavakat megnézzem a szótárba?)

2013. márc. 17. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és vizsga előtt 2 hónapig átállítottam a tv-ben a csatornákat angolra, akkoribban nagy disney csatorna lázban égtem így angolul néztel a disneyt,sokat segített. Így nem volt olyan furcsa mikor vizsgán angolul beszéltek hozzám,nem sokkoltam le, a végén már azon kaptam magam,hogy angolul gondolkozok :D
2013. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó neked utolsó...:/
2013. márc. 18. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!