Miért fagyok le?

Figyelt kérdés

több nyelven is beszélek felsőfokon de ha németül kell megnyilvánulnom lefagyok. lehet azért van mert csak 3 hónapja kezdtem el tanulni és egyedül. tudom, hogy mit kell mondani de egyszerűen nem merem. nem értem én ezt... volt valaki hasonló helyzetben? hogyan lehet ezen túllépni?

előre is köszönöm a válaszokat!!



2013. márc. 16. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Sima nyelvtanulói stressz.. Vegyél a mondandód előtt egy gyors, de nagy levegőt. :)
2013. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"több nyelven is beszélek felsőfokon de ha németül kell megnyilvánulnom lefagyok. lehet azért van mert csak 3 hónapja kezdtem el tanulni"


Talán azért, mert 3 hónap tanulás az még közel sem felsőfok, de még középfok se lehet, hiába beszélsz más nyelveket felsőfokon. Túllépni ezen úgy lehet, hogy még tanulod, vagy megkérsz valakit, hogy resetljen le, amikor lefagysz.

2013. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy látom, te az idöjárásról akarsz beszélgetni. Tedd ezt inkább magyarul, mert németben most még cudarabb az idöjárás, mint Magyarországon....:)))

------------

Ez a lefagyás abból is adódhat, hogy csak eddig hallgattad a német szót. Keress valakit, akivel beszélgetni is tudsz. Lehetöleg egy olyan személyt, aki a te nyelvtudásod szintjén van. Akkor könnyebb egymással szót érteni.

2013. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Három hónap alatt milyen szintre jutottál el?

Könyvből tanulsz, vagy csak úgy internetről?


Bizonyára kevés még a tudásod, azért blokkolsz le.

El kell jutnod egy bizonyos szintre ahhoz, hogy meg merj szólalni.

2013. márc. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a baj sajnos, hogy jelenleg Ausztriában vagyok. Az itteniek angol tudás elég gyatra. Ezért szeretnék minél gyorsabban megtanulni németül. Úgy nem megy ha megszólalni sem merek. Amúgy könyvből tanulok most is folyamatosan :)
2013. márc. 16. 23:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez talán segít.

Itt sok segítséget megtalálsz, ami ahhoz kell, hogy meg merj szólalni németül.

Nézegesd át bal oldalon ezeket a linkeket.

Remélem, segítségedre lesznek.


[link]


Itt néhány videót is találsz.


[link]


Találtam neked még valamit, ez nagyon jónak látszik.

A legfontosabb mondatok, kifejezések az utcai járókelők szájából.


http://www.youtube.com/watch?v=L4WsMjqgrwk


Itt pedig a folytatása:


http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=BEeALFIFmkE..

2013. márc. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát a magyaroknál tuti jobban tudnak angolul Ausztriában. Ott még a középkorúaknak is van egy olyan általános tudásuk, hogy a legtöbb ki tudja igazítani a turistákat, hogy mi merre van. Nálunk kétlem, hogy 10-ből 3-nál több ember képes lenne erre
2013. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon jók a videók!! Köszönöm szépen! Pont erre van szükségem:)
2013. márc. 17. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondoltam, hogy ezekre van szükséged.

Nagyon szívesen. Jó tanulást!


Egyébként én is így voltam, hogy pár hónap tanulás után kimentünk Bécsbe, és nem találtuk meg a tanácsházát, ahol a karácsonyi műsor volt, mert én nem mertem megkérdezni, bár tudtam, hogyan kell mondani.

Ekkor határoztam el, hogy először is olyan mondatokat tanulok meg, melyek a mindennapi életben a legfontosabbak.


Remélem, neked is segíteni fognak, hogy végre megszólalj.

Sok sikert!

2013. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A ,,lefagyásod" biztos abból adódik, hogy frusztráltnak érzed magad, és félsz amiatt, hogy ,,megmosolyogják" kint, ahogy beszélsz! Ez nagyon nagy butaság, ha tényleg így érzel!

Hidd el örülni fognak, ha a saját anyanyelvükön beszélsz hozzájuk, bátran szólalj meg, biztosan segíteni fognak, ha valamit rosszul mondasz! (ha nem értik meg akkor kézzel-lábbal mutogass :)

Gondolom fordított helyzetben Te sem nevetnél ki egy olyan külföldi származású embert, aki itthon tanul magyarul!

2013. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!