Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek tényleg én nem...

Szerintetek tényleg én nem vagyok korrekt a hozzáállásom tekintetében beszélgetést tekintve?

Figyelt kérdés

Egy középiskolában dolgozom nyelvtanárként.

Most jött egy új tanár (nem nyelvi szakos).

Egy ideje arra próbál rávenni, hogy németül kommunikáljunk az iskolában, hogy így gyakorolja a nyelvet. Ő most kb. alapfokon van belőle.

De én úgy gondolom, hogy ez részéről kihasználás lenne.

Ugyanis amikor én ugyanígy próbálkoztam az angollal és a franciával a szakos kollégáknál, pattintottak....


Akkor most miért néznek rám rossz szemmel, hogy hárítom ugyanazt németből? Magam is kemény pénzeket fizettem, hogy megtanuljak angolul, mert senki nem volt hajlandó néha-néha beszélgetni velem nyelvgyakorlás céljából. Akkor most én miért tartsak csak úgy ingyenes társalgást, amire próbál rávenni az új kolléga? Ezért most én vagyok a fekete bárány, egy rossz hozzáállással.


Csak nem akarom a szemükbe mondani, hogy nekem ugyanúgy senki nem segített egy percet sem ingyen...


2013. márc. 12. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
De te most milyen szakos vagy
2013. márc. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mond azt, hogy

"nem érsz rá"

2013. márc. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Német-magyar szakos vagyok.

Az új kolléga folyton németül próbál kommunikálni velem.

Amikor nem tudja, hogy fejezze ki magát, rákérdez - vagyis olyan, mintha ingyen németórát próbálna kikényszeríteni.


Ha ennyire komolyan gondolja, akkor keressen erre magántanárt szerintem.

Ahogy én is tettem az angol nyelvvel (amiből a szakos kolléga engem simán pattintott, egy percet se segített csak úgy...).


Én ugyanúgy próbálom pattintani németből ezt az új kollégát és ez miatt én vagyok a fekete bárány. Engem már ez sem érdekel. De azért nehogy én legyek már a ****, mert nem segítek neki ingyen.

2013. márc. 13. 06:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak nem akarom a szemükbe mondani, hogy nekem ugyanúgy senki nem segített egy percet sem ingyen...

miért nem?

2013. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mert nem akarok balhét, stb.

Egyszerűen bevettem a lexarom tablettát.

Nem tartozik munkakörömbe az, hogy a kollégát tanítsam...ennyi.


Pedig ma is ott beszélt hozzám németül.

Én visszakérdeztem magyarul, hogy mi van? Értek magyarul is. :P

2013. márc. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!