Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol szóbelin is...

Emelt angol szóbelin is lesznek támpontok a tételekhez?

Figyelt kérdés

Két éve érettségiztem, de iszonyat gagyi angoltudással hagytam el a középsulit, 73%-os lett a középszintű érettségim. Egy csomót tanulom az angolt, kidolgoztam a tételeket, el is kezdtem őket megtanulgatni, némelyiket nehézségek és hiányok nélkül le tudom írni fejből. De ha arra kerül a sor, hogy felmondjam valakinek, teljesen leblokkolok. Felmondtam őket a gépre is, hogy majd hallgatgatom őket, de a mikrofon mintha leszűrte volna a hangszínemet, olyan monoton, hogy az első két perc után elmegy a türelmem tőle.

Mit lehet tenni a leblokkolás ellen?


2013. márc. 6. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy nem tűnik fel saját magadnak, hogy rossz technikával tanulsz angolt.

"hiányok nélkül le tudom írni fejből."

NE MAGOLJ! Egyébként olyan nincs, hogy tudod a tételeket, azokat ott fogod megtudni, témakörök és témák vannak. Ezzel csak az a gond, hogy a témákon belül is tehetnek fel rengeteg kérdést. Ha pedig olyat kapsz, amire nem készültél fel, mit csinálsz?

Inkább próbálj meg sokat olvasni, hallgatni. ÉS magadtól kreálni jó sok mondatot. Nem azt mondom, hogy ne tanulj be egy-két frappáns kifejezést/mondatot. Ne a bemagold dolgokra alapozz, ha már véletlen nem jut eszedbe egy szó, akkor már lőttek az egésznek.

Az angol tanulás ha már nyűg az régen rossz, nem is értem, én mindig szerettem leülni angolozni.

Egyébként a 73% az nem olyan rossz, sok sikert. :)

2013. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja, nem úgy értettem, hogy le tudom írni fejből, hogy szó szerint, hanem hogy nincs olyan alpont, amiről elfelejtenék beszélni. Magolni nem tudok sajnos, bár lehet, egyszerűbb lenne.


A lényeg mindig az, hogy nem megy valamiért... Nem áll rá az agyam, teljesen dekoncentrált vagyok.

Szerettem még múlthéten, könnyen ment, úgy éreztem, de 2-3 napja nem megy, lett munkám, meg találtam egy jó könyvet, szóval kicsit beindult az életem, van mit csinálnom, és ha angolozni próbálok, ezeken a dolgokon gondolkodom.

2013. márc. 6. 20:01
 3/7 A kérdező kommentje:
De amúgy nem válaszoltál... Lesznek támpontok vagy sem? Tudom, hogy nem fogom előre tudni a tételsort, de nem hinném, hogy hátrány, ha néhány közkedveltebb témából felkészülök.
2013. márc. 6. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont itt az ideje, hogy elfelejtsd, hogy "azt bizony úgy kell elmondani, ahogy a nagykönyvben meg van írva," ugyanis az emelten nincsenek pl. képleíráshoz támpontok, ott magadtól kell beszélni. Azt is meg lehet (és meg is kell) tanulni.
2013. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az a "támpont"
2013. márc. 8. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Le akarnál még egyszer érettségizni

ebből a tárgyból(?)!

2013. márc. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem nem szoktak lenni támpontok
2013. márc. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!