Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ciki kimondani az...

Miért ciki kimondani az angolba a "th"-s szavakat pl. what do you think? Annyira tud engem idegesíteni amikor azt mondják "áj szink"?

Figyelt kérdés

szerintem 100 gyerekből 80-90 biztos így mondja "ááááááj szink" ,vagy "váddujú SZINK" ááááááááááá de igegesítő ,szerintetek nem így van, és nem csak a magyarok ,csomó más nemzet is ezt csinálja ,de legfőképp a 18 év alattiak

ÁÁÁÁÁJ SSSSSSSSSSSSSSSSZINK ,azt nem hiszem el hogy nem hallják a külömbséget!


2009. szept. 12. 16:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert minden magyar gyereket leszoktatnak az oviban arról, hogy pösze legyen. A hangképző szerveid pedig beállnak azokra a hangokra, amiket használsz. Marha sokat kell gyakorolni, hogy valakinek erre újra ráálljon a nyelve. De szerintem kár ezen lovagolni, mert akcentusod így is maradni fog. Kérj meg egy angolt, hogy ejtse ki a magyar szót, előre megmondom, hogy madzsar lesz belőle, mert nem tudnak gy-t képezni. Az nyelvtanulás sorná ugyanis nem tanulta meg, hogy hol kell képezni ezt a hangot. Ezért a nyelvtanárok jobbik fajtája az angolt tanulóknak elmagyarázza, hogy a think esetében hol képezzük azt a pösze sz hangot.
2009. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is érdekesen tanították... Egyszer egy helyettesítő tanár jött be, aki megmutatta hol is kell képezni az ilyen hangokat (minthogy például a will-nél sem éles w hangot mond egy angol anyanyelvű). Akkor sem voltam biztos benne, de aztán 2-szer eltöltöttem három hetet külföldön egy-egy nemzetközi csapattal, rá voltam kényszerítve az angol nyelv használatára, és hallás után valahogy helyre kerültek a kétes dolgok. Azóta valahogy nem érzem kellemetlenül magam, ha használnom kell a nyelvet. Én azt mondom az elsődleges probléma az, hogy még sok angol tanár sincs közvetlen kapcsolatban az általa tanított nyelvvel, nem hogy a gyerekek. Egy sokkal beszéd centrikusabb rendszer kéne, és akkor szegény gyerek nem azon görcsölne, hogy úristen ezt milyen nyelvtannal is fejezzem ki, hogy a tanár ne szedje le a fejem, hanem jobban odafigyelhetne a kiejtésre. Persze amíg a tanárok ilyenek, addig ne várjunk csodát!
2009. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van, elég jól tudtam ezt a hangot reprodukálni, és minden tanárom szépen mondta őket, így nem volt gond. Most arabul tanulok, abban ugyanez a hang megvan, és hálás vagyok a sorsnak, hogy nem most kell vele szenvednem :D
2009. okt. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Nálunk meg egyik osztálytársam,amikor mondta h breathe(jól mondta,úgy h bríth)erre a tanár elkezdi: azt bressz!!!-.-" (Bizt.összekeverte a breath-szel)
2010. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!