Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb angol-magyar orvosi szótár?

Figyelt kérdés

Én erre gondoltam pl.: [link]


Az online szótárakkal nem vagyok maradéktalanul megelégedve, ezért szeretnék befektetni egy normálisba. Fordításhoz kellene egyébként.



2013. márc. 1. 11:12
 1/3 Lolka&bolka ***** válasza:

Én is ezt hittem jónak, mert a Medicinát rangos kiadónak tartom, és meg is vettem, de csalódtam benne. Rengeteg olyan kifejezést tartalmaz, ami gyakorlatilag ugyanúgy van mindkét nyelven (csak a latin eredeti angolosodik, illetve magyarosodik), viszont sok alapszó hiányzik.


Még rosszabb hír, hogy nem tudok jobbat. A neten keresgélek, amikor orvosi szöveget fordítok, sokszor még olyan szavak esetében is, amik benne vannak a szótárban, de gyanúsak... és néha be is igazolódik a gyanúm.


Azon is gondolkodtam már, hogy egy angol-magyar szótárat vajon miért német (nevű?) ember állított össze...

2013. márc. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Heh, igen, a szerző nevén nekem is megakadtam a szemem. :D Ez nem túl jó hír egyébként, de azért köszönöm szépen a választ!
2013. márc. 2. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem jó pedig
2014. okt. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!