Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van a duolingo.com-hoz hasonló...

Van a duolingo.com-hoz hasonló oldal magyarul?

Figyelt kérdés

A fenti oldalon próbálok németül tanulni, nagyon tetszik, de csak angolul adja az utasításokat, angolról fordít.

Most az elején még nem zavar, de a későbbiekben fog, mert az angolom sem jó annyira.


2013. febr. 7. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerre tudsz vele angolul és németünk is tanulni. Dupla haszon. :)

Legrosszabb esetben megtanulsz angolról németre oda-vissza fordítani, csak nem fogod tudni mit is jelent magyarul!? :DD Bár ez azért nem túl valószínű, hiszen ha valami nagyon nem megy úgyis előveszel egy szótárt gondolom és megnézed, hogy magyarul miről is van szó.


Amúgy hol tartasz? Sikerült már végigcsinálni vagy abbahagytad?

2013. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Még az elején vagyok. Ezek vannak meg:

basics-1, basics-2, phrases, food, masc. fem.

Amit nem tudok angolul sem azt persze megnézem a szótárban, eddig csak pár szót kellett.

2013. febr. 15. 07:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is németet tanulok! Bár már kicsit előrébb járok...

Egyébként tényleg így van, az angolt is lehet vele fejleszteni... :)

2013. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem nagyon tetszik az oldal, én olaszt tanulok főként , de nekem jó az angolom
2013. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy haladtok? Végig csinálta már valaki? Szerdától talán kezdődik majd a magyar fejlesztése is reméljük. :-)
2013. okt. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sikerült a németet befejezni teljesen :-)))))))))))
2013. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Jó ez a Duolingo, nagyon tud angolul, csak magyarul nem igazán :( Érdekes ahogy az igaidőket fordítja. Meg az a kiejtés, nem lehet azt átváltani valahogy?
2014. febr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a magyar tudásával a programnak? A magyar-angol részt önkéntes magyarok készítették(négyen) sok száz óra ingyen munkát beleölve.


Ezután béta állapotban megjelent. Most a feladat már a tied, azaz a felhasználóké: használd és jelentsd a kérdéseknél lévő jelentő gombbal ha valami hibát találsz. Így lesz egyre jobb. És ezért nem találkozol már annyi hibával most mint mondjuk 3-4 hete.

2014. febr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én spanyolt tanulok vele, most jön majd az óra, de azt vettem észre, hogy az alap angol tudásom lett biztosabb, nem a spanyol, mert legtöbbször a spanyol mondatokat kell angolra fordítani.
2014. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Én spanyolt tanulok vele, most jön majd az óra, de azt vettem észre, hogy az alap angol tudásom lett biztosabb, nem a spanyol, mert legtöbbször a spanyol mondatokat kell angolra fordítani."


Tanultál előtte spanyolt bármennyit is valaha? Gondolom igen...



Csak mert akkor pl. itt vagyok én, soha egy büdös szót nem tanultam spanyolul, de tényleg semmit. Egészen konkrétan: "Gracias"(köszönöm), "Sí"(igen) volt ami így filmekből/életből rám ragadt mint spanyol.

No én így kezdtem bele a spanyol tanulásba duolingón és eddig az első két kupac lecke van meg, tehát a második útrövidítési lehetőségig van meg minden lecke és azokat rendszeresen újra gyakorlom, emiatt csak egész lassan haladok. Minek kapkodni, nem sietek sehova. :)


Na szóval én azért rengeteg mindent tanultam spanyolból a duolingonak köszönhetően. Igazából ez egyfajta kísérlet is számomra, mert ki akartam próbálni egy olyan nyelvet a Duolingon ami számomra tényleg abszolút idegen. Ugyanis én több mint egy éve használom és angolul, németül sokat gyakoroltam vele, de angolt és németet suliban is tanultam tehát nehéz tudni, hogy mit adott a Duolingo és mi volt az előzetes tudás amit csak segített felszínre hozni.


Na nekem ezért jó a spanyol, így látom igazán, hogy mennyit tud fejleszteni a Duolingo egy teljesen kezdőnek. :)

2014. jún. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!