Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó németet tanulni? Személyes...

Jó németet tanulni? Személyes tapasztalatok alapján

Figyelt kérdés
úgy értem, nem nehéz-e a nyelvtan a der die das, meg nem hangzik-e 'hülyén'... :)

2013. jan. 18. 22:27
 1/8 HotChoc ***** válasza:
62%
Én, mióta tanulom, egészen megkedveltem. A der, die, das-t az elején valószínűleg utálni fogod, mert nincsen rá szabály, hogy mikor melyiket használjuk, egyszerűen be kell magolni és kész...de összevéve szerintem nem nehezebb, mint az angol. :)
2013. jan. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már belejössz, nem kell a der,die,das-on gondolkodnod, érezni fogod, melyik szóhoz milyen névelő illik, de addig még sok munka vár rád. Nem nehéz a nyelvtan, logikus. :)

Nyelvet tanulni mindig jó.

2013. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam mindig a németet, habár nem szokványos módon tanultam, hanem német nemzetiségi iskolába jártam, de nekem kifejezetten tetszik. :)

Az egyik kedvenc idegen nyelvem. Ha nem táblázatokat akarsz magolni, akkor nem nehéz!

2013. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Én nem vagyok egy nagy nyelvtanuló, de letettem a nyelvvizsgát németből. Hát, én csak az angollal és a latinnal tudom összevetni és azokhoz képest sztem elég logikátlan nyelv. Hiába tanulsz meg egy szabályt, több kivétel van rá, és nem csak a der, die, das olyan, aminek egyszerűen nincs semmi magyarázata, csak be kell magolni. Pl. a melléknévragozás is elég gáz, nekem azt soha nem sikerült úgy megtanulnom, hogy meg is maradjon a fejemben, egyszerűen annyira összevisszaság nekem. De van még benne egy csomó fárasztó dolog, mint a szórendek, az igekötős igék, az igék alakjai stb., amikre igen csak kell gyúrni, hogy belejöjjön az ember. De hát végül is rosszat nem mondok erről a nyelvről, mert igazából szeretem, és minden nyelvnek megvannak a maga "hülyeségei".

Szóval szerethető nyelv, inkább rá kell érezni sztem, és ne várj olyan nagy logikai dolgokat tőle, mint ami az angolban van. :) Sok sikert!

2013. jan. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Ezért nem "tanulni" kell egy nyelvet, hanem hallgatni, beszélni, írni, olvasni... ÉLNI benne. És akkor máris nem nehezek az általad említett dolgok, hanem jönnek magától. :) Próbáld ki!

2013. jan. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én speciál imádom a németet. Nem tudnám megmondani mi, de valami megfogott benne. Azt nem mondom, hogy könnyű, de meg lehet tanulni, főleg ha tetszik a nyelv.
2013. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hú, akkor én leszek az egyetlen negatív válaszoló :) Nekem muszájból kell németet tanulnom, suliban az volt az első nyelvem. Amíg be nem jött az angol, tök jól ment, olyan négyes szinten, tudtam összefüggő, értelmes mondatokat alkotni, bár sosem szerettem, nem éreztem elszántságot, égető tudásvágyat. Aztán mikor elkezdtem angolozni, lassan minden tudásom elkopott, ma már nem tudnék szerintem hibátlanul egy mondatot sem megfogalmazni, pedig ez a 8. év (egyben az utolsó hála istennek), hogy tanulom. Hármasra állok suliban, ezt is úgy produkálom, hogy nyelvtanból általában egyest írok (tanulok én, de mégis...) és az ötös szódolgozataimmal korrigálom őket. A szavakat viszonylag könnyen tanulom, de 2-3 hét alatt el is felejtem őket, szerintem olyan 100-120 szót tudhatok gond nélkül. Szóval nekem nem könnyű a nyelvtan, felejthetőek a szavak. Viszont én úgy gondolom, hogy nyelvet leginkább saját magunk miatt érdemes tanulni, csak úgy lesz látszata, hosszútávú eredménye, ha mi választottuk az adott nyelvet, és szeretjük is. Biztos azért jártam én is így, mert sosem szerettem, utána ráadásul még az angol is bejött, amit meg imádtam. Ha szimpatikus a nyelv, jól esik elképzelni magad, ahogy németül beszélsz, vágj bele, egy próbát megér, biztos több sikered lesz, mint nekem :D
2013. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
48%
2. éve tanulok a gimibe németet. Eleinte utáltam, mert nem találtam benne semmi logikát...az első félévi jegyeim ilyenek voltak: 552552552..alias amikor nem tanultam nem is tudtam semmit. De ebben az évben, nem tudom miért, de megszerettem és a kezdeti nehézségek ellenére szeretem és mire az érettségire kerül a sor le szeretném tenni a középfokú nyelvvizsgát, mert Ausztriába szeretnék kimenni tanulni.:) Viszont szerintem ehhez a nyelvhez elengedhetetlen, hogy használd gyakorlatban is. Én speciel sok angol csatornát nézek, a tehetségkutatókat, sorozatokat, meséket és így egyre jobban ráérzek a nyelvtan részére is.:) Eleinte ami nagyon nehezen ment az a tagadás volt, a die, der,das, a múlt idő.... de kezdek belejönni. Sok sikert kívánok neked hozzá!:)
2013. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!