Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le tudná nekem vki írni, hogy...

Le tudná nekem vki írni, hogy egy középszintű érettségin melyek a szóbeli ill. írásbeli követelmények?

Figyelt kérdés
Pl, szóbelin témakörök, írásbeli milyen részekből áll. pl. van-e szituációs gyakorlat, hallásutáni teszt, stb..esetleg egy link, amiből mindezeket megtudhatom. De tapasztalatok is érdekelnének. (30 éves vagyok, másoddiplomához kell újra érettségit tennem,és most újrakezdő vagyok,egyedül ismételgetek, + magántanár heti 1-2 órában.)Van esélyem egy középszintű 90-95 %-ra? Sokan írták itt, hogy nem túl erős a szint itt. Ez igaz? pl.egy középfokú rigó mennyivel nehezebb? Köszi!
2009. aug. 27. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Kicsit bő lére van ereszve. Röviden: írásbeli: olvasás, nyelvhelyesség, hallás utáni értés, 2 levél

Szóbeli: társalgás 3 témából, szituáció, képek összehasonlítása

A 90-95 %-hoz azért nagyon kell tudnod, könnyű apróságokból elveszíteni 10-15 pontot a 150-ből. De különben nem mondható nehéznek. A Rigó nehezebb. Vegyél egy érettségire felkészítő könyvet illetve keress az interneten korábbi írásbeli feladatsorokat. Azt hiszem a [link] oldalról valahol megtalálod.

2009. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Na, lásd kivel van dolgod, ezt is megkerestem neked. Nem írtad, hogy angol vagy német, a német szóbelin csak két feladat van: egy szituáció és egy bemagolt monológ. Amit leírtam, az az angol. Egyébként írásbeli 180 perc, szóbeli 15, nincs felkészülési idő.

2009. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hű tényleg.. angol! Köszönöm szépen!
2009. aug. 27. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig én: mért kell újra érettségizned, mikor a régi érettségit elfogadják középszintnek jegyenként maximális %-kal? Csak ha emelt szintet akar valaki, akkor kell letenni, nem?
2009. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia!!! Mert pszichóra akarok menni,de ott csak 2 jelessel lenne esélyem, de sajnos az érintett tantárgyak csak 4-esek lettek, így nincs esélyem bejutni... :(
2009. aug. 27. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!