Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudsz angolhoz hasonló nyelvet...

Tudsz angolhoz hasonló nyelvet? Olyat, ahol nincs ragozás?

Figyelt kérdés

Egy olyan nyelv tanulását szeretném elkezdeni, ami a legjobban hasonlít az angolhoz.


Nincsennek nemek (nő/hím/semleges nemű szavak és ige/főnév ragozás).


Tudom nehéz kérdés, de ha mégis tudsz valamit, nagyon megköszönnöm :))


2012. dec. 29. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Kínai.


Egyébként az angolban azért van ragozás. De ha nem zavar, hogy van két nyelvtani nem, akkor még a dán hasonlít nagyon az angolra.

2012. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 webnyelv ***** válasza:

Eszperantó! :D


Nehezet kérdezel. Vagy ige-, vagy névszóragozás van mindenhol. Pl. a svéd, norvég, dán nyelvben az igeragozás még az angolnál is egyszerűbb, viszont van némi névszóragozás. A hollandban aránylag kevés rag van, az ige 3 féle ragot kaphat, ez oszlik el a 6 személyen a ragozásban, a melléknév pedig egyetlen esetben kaphat egy vacak -e ragot.

Ja, és nyelvtani nem bizony van az említett nyelvekben, sőt közös nem is van külön! A holland a legegyszerűbb, mert ott egybeolvad a hím- és nőnem, teljesen ugyanúgy viselkedik, és a semlegesnem "különcködik".

Összességében a hollandot ajánlanám, mert nem nehéz nyelv, az angol mellett különösen érdemes tanulni.


A bolgár nyelvet nem ismerem annyira, de úgy tudom, ott sem ragozzák agyon a szavakat.

2012. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magyar jelnyelv. Sajnos igaz rá a fenti kritériumod.
2012. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A svéd (és az előbb említett dán, norvég) hasonlít hozzá, meg persze a némethez is nagyon. Két nem van benne, de ez indoeurópai nyelvnél szinte kikerülhetetlen, meg nem is olyan sok, mintha három lenne.
2012. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:
A svédben, skandináv nyelvekben nem 3 nem van? Sőt, még bonyolultabb az egész, mert 4 névmás is van E/3-ban: han, hon, den, det. Szóval hímnem, nőnem, közös nem és semleges nemet külön kell kezelni. Vagy nem ilyen bonyolult? (Mert a hollandban a hím- és nőnem egybeolvad, de a svédben nem értem teljesen ezt.) Igaz, névelő csak kétféle van (en, ett), de nem értem, akkor miért van 4 névmás E/3-ban...
2012. dec. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:
Az olaszban, franciában is csak két nem van, viszont igeragozás az van bőven. Az olaszban az esetek kb. 90%-ában ki lehet következtetni a nemet a főnév végződéséből.
2012. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!