Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középiskolában, mit lehet...

Középiskolában, mit lehet tenni hogy németet tanulhassak tovább?

Figyelt kérdés

8 évig németet tanultam, középiskolába pedig csak ketten voltunk akik szintén, a többiek angolt, így nekünk is angolt kell. És angolból kell majd leérettségizni.

De mi németből akarunk.

Hogy lehet megoldani? Lehet valami kérvényt vagy valamit, hogy németből kelljen érettségizni.



2012. dec. 26. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Osztályozóvizsgák kellenek, ha az iskola szervez, akkor mehettek.
2012. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ahhoz, hogy valaki egy tárgyból érettségizzen, abból a tárgyból minimum x évig heti minimum y óraszámban azt a tárgyat TANULNIA KELL. Csak úgy nem éretségizhet bárki bármiből.
2012. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem hogy az angol helyett lehessen nekünk németet tanulni. És ők biztosítják azt az óraszámot.
2012. dec. 27. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Másik suliba kell menni
2013. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nincs más megoldás? Hogy ne kelljen átmenni,itt tanulhassak németet?
2013. jan. 30. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha az osztályban mindkét csoport angol tanul, akkor neked is azt kell. Nincs más megoldás. Max. ha átmész egy olyan osztályba, ahol németet is tanulnak. De miért nem beszélsz az igazgatóval?
2013. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De ez az osztály az érettségig :( A többi nem, csak a felettem lévők.

És mit mondjak az igazgatónak???

2013. jan. 31. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondd el az igazgatónak a problémád:


Bekopogsz az ajtaján és ...


"Jó napot kívánok, kedves igazgató úr. Zavarhatom egy pillanatra?" (remélhetően 'igen'-t fog mondani és azt, hogy foglalj helyet az irodájában)

"Kérem szépen, én most nehéz helyzetbe kerültem és kérem tisztelettel az igazgató úr segítségét." (erre meg fogja kérdezni, hogy mi a baj)

"Én 8 évig általános iskolában németet talultam, most angolt kell, mert ebbe-és-ebbe az osztályba járok, és ott nem tanulnak németet. Azt szeretném megkérdezni, hogy valamilyen formában tudnék e németet tanulni úgy, hogy ne kelljen osztályt/iskolát váltanom. Mert én németből szeretnék érettségizni." (erre ő azt fogja mondani, hogy mivel az egész osztály angolt tanul, így nem fognak 1-2 emberért egy külön német csoportot indítani, mire te:)

"Köszönöm szépen igazgató úr, nagyon sajnálom hogy így alakult. Elnézését kérem, hogy zavartam. Viszont látásra."


Kijössz az irodából és elindulsz a következő órára, tanulod az angolt és 5 év múlva rájössz, hogy lehet, hogy nem is baj, hogy angolt tanultál.

2013. jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De baj, mert én Németországba szeretnék később költözni, és nekem kell is az a német nyelv érettségi, nem kell az angol.
2013. febr. 2. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!