Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az alábbi...

Mi a különbség az alábbi üdvözlési formák között? (Német)

Figyelt kérdés

Gruß

Viele Grüße

Viele herzliche Grüße

Viele liebe Grüße

Freundliche Grüße

Beste Grüße

Schöne Grüße

Sei gegrüßt

Sei herzlich gegrüßt


Nekem mindig mást írnak, most hirtelen ezek jutottak eszembe, de még van rengeteg féle. Van különbség köztük? Hogy lehetne ezeket magyarra fordítani?


2012. dec. 4. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mind ugyanazt jelenti. Ez olyan mintha magyarba az lenne hogy: szia, üdvözletem, jó napot stb. Úgy fordítanám hogy üdvözletem.
2012. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! De olyan különbség sincs, hogy melyiket használják egy idegennél, vagy melyiket barátnál, családnál, stb.?
2012. dec. 4. 20:32
 3/4 anonim ***** válasza:
De van. De ez is tetszőleges. Pl, egy barátnak írhatsz annyit is hogy Tschüss, de egy hivatalos levélben inkább ezek közül válassz mert az illedelmesebb.
2012. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gruß: Üdv

Viele Grüße: Sokszor üdvözöllek

Viele herzliche Grüße (baráti)

Viele liebe Grüße (barátok közt)

Freundliche Grüße (formálisabb)

Beste Grüße (baráti)

Schöne Grüße (inkább baráti)

Sei gegrüßt (baráti)

Sei herzlich gegrüßt (baráti)

2013. jan. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!