Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ez a két angol mondatom?...

Jó ez a két angol mondatom? Why don't I able to express myself? Whould you pronounce it once more?

Figyelt kérdés

Magamba szoktam angolul beszélgetni, így is tanulok, gondolom én, és kitalálok különböző mondatokat, inkább kérdéseket, mert azok talán nehezebbek, csak nincs aki leelenőrizze. Megköszönném, ha ti megtennétek.

Az elsővel azt akartam mondani, hogy Miért nem vagyok képes kifejezni magam. Gondolom, hogy can-nel is lehetne az elsőt mondani, akkor meg így lenne jó?:

Why can't I express mysqlf?

A másik: Kiejtenéd még egyszer?


2012. nov. 25. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első nem jó így. Lehetne:

Why can't I express myself?

Why am I unable to express myself?


A második nyelvtanilag helyes (persze a would-ban nincs h), de a kérdést nem így szokták feltenni. Esetleg:

Would you repeat it once more (please)?

2012. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Why am I not able to express myself?

A kifejezés: be able to do sth.

Would you pronounce it once more?

Én inkább így mondanám: Would you repeat that?

2012. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ok, köszönöm! Igen a repeatet tudom, de itt konkrétan a kiejtés miatt gondoltam, de valóban inkább repeat.

Ja, és elírtam a Would-ot. :-)

2012. nov. 25. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:

A pronounce itt viszont nem ide illő, mert az a kiejt, mint megadja a kiejtését egy szónak. Maximum egy kiejtés versenynél vagy egy nyelvtan órán lenne helyes (miközben a tanár a szójegyzékben lévő szavak kiejtését egymás után megmutatja). Ha ilyen helyzetre gondoltál, akkor jó a pronounce.


Különben say/say out esetleg utter-t használhatod.

2012. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második mondathoz:

I didn't quite catch how to pronounce. Would you repeat, please?

2012. nov. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok-ok, értek mindent, köszönöm!
2012. nov. 26. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!